W jakie najpopularniejsze srebrne monety bulionowe warto inwestować?

Moneta bulionowa, również nazywana potocznie inwestycyjną, jest typem monety, która kupowana jest w celu zachowania wartości pieniędzy i ich pomnożenia. Do kategorii tych monet zaliczane są również te wykonane ze srebra. Dlaczego warto w nie inwestować? Jakie z nich są najpopularniejsze?

Jakie zalety ma inwestowanie w srebrne monety bulionowe?

Inwestowanie w monety bulionowe jest bardzo popularne zarówno wśród początkujących inwestorów, jak i tych posiadających większe doświadczenie w tej dziedzinie.

Do dostępnych obecnie monet bulionowych zaliczane są również te wykonane ze srebra, które stanowią alternatywę dla monet złotych.

Ze względu na bardziej przystępne ceny srebrne monety bulionowe są popularne wśród inwestorów początkujących, którzy nie mają aż tak dużych oszczędności. Są one tańsze od monet złotych, co wynika z niższych kursów srebra.

Jednocześnie srebrne monety bulionowe są uznawane za bezpieczny i za skuteczny sposób inwestowania, ponieważ srebro jest mało podatne na znaczne różnice kursowe i z czasem podwyższa swoją wartość.

W sprzedaży znaleźć można wiele monet inwestycyjnych tego typu. Jakie srebrne monety bulionowe kupować?

Kanadyjski Liść Klonowy

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Kanadę. Widać na niej liść klonowy.

Amerykański Orzeł

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Widać na niej sylwetkę orła.

Południowoafrykański Krugerrand

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez RPA – Republikę Południowej Afryki. Widać na niej sylwetkę antylopy springbok, która jest narodowym symbolem Południowej Afryki.

Australijski Kangur

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Australię. Widać na niej sylwetkę kangura australijskiego.

Wiedeński Filharmonik

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Austrię. Widać na niej instrumenty używane przez muzyków, nawiązuje ona do znanej filharmonii w Wiedniu.

Chińska Panda

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Chiny. Widać na niej sylwetki pand.

Brytyjska Britannia

Srebrna moneta bulionowa emitowana przez Wielką Brytanię. Widać na niej sylwetkę Britanni, która jest kobietą symbolizującą Wielką Brytanię.

Gdzie kupować monety bulionowe srebrne?

Obecnie monety bulionowe są oferowane przez wielu sprzedających. Najlepiej zdecydować się na zakup tego typu monet w dobrych mennicach oraz sklepach numizmatycznych.

Należy natomiast uważać przy kupowaniu ich od osób prywatnych, ponieważ zdarzają się oszustwa i fałszerstwa.