[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 2:0. Gospodarze rozstrzygnęli po przerwie

[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 2:0. Gospodarze rozstrzygnęli po przerwie

Pogoń Siedlce wygrała z Miedzią Legnica 2:0, a bezbramkowy remis do przerwy tylko przez chwilę trzymał ten mecz w równowadze. Na Stadionie ROSRRiT w Siedlcach legniczanie długo nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na gospodarzy, a po zmianie stron dwa trafienia przesądziły sprawę. Z perspektywy Miedzi to wyjazd, po którym zostaje wyraźny niedosyt, bo przecież przed spotkaniem to ona była wyżej w tabeli.

Bez goli do przerwy, ale z napięciem w powietrzu

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale mecz nie był pozbawiony walki. Pogoń, która przed tą kolejką zajmowała 14. miejsce, i Miedź Legnica, plasująca się na ósmej pozycji, grały z dużą ostrożnością, jakby każda pomyłka mogła kosztować zbyt dużo. Właśnie dlatego do przerwy było 0:0, choć trudno było mówić o spokojnym, rozluźnionym widowisku.

W grze pojawiały się też nerwy. Już w 38. minucie żółtą kartkę zobaczył M. Drag z Pogoni, a to tylko potwierdziło, że środka pola nikt nie oddaje za darmo. Legniczanie nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele swobody, ale sami również nie potrafili mocniej przycisnąć.

Dwa ciosy po przerwie i Miedź bez odpowiedzi

Po zmianie stron Pogoń weszła w mecz zdecydowanie odważniej i szybko dostała za to nagrodę. W 49. minucie M. Flis otworzył wynik, a ten gol wyraźnie odmienił obraz spotkania. Gospodarze złapali wiatr w żagle, zaczęli grać pewniej i przestali oglądać się za siebie.

Miedź próbowała reagować, ale w 63. minucie przyszło kolejne uderzenie. K. Podliński podwyższył na 2:0 i od tego momentu sytuacja legniczan stała się naprawdę trudna. Zespół z Legnicy ruszył po zmiany, w 65. minucie trener sięgnął po kilka korekt w składzie, jednak nie przyniosło to oczekiwanego przełomu. Pogoń umiejętnie pilnowała wyniku i nie pozwoliła rywalowi na złapanie kontaktu.

W końcówce sędzia sięgał jeszcze po kartki. W 67. minucie upomniany został M. Jovicic z Miedzi, a w 82. minucie żółtą kartkę obejrzał także M. Flis. To były już jednak tylko drobne zakłócenia w meczu, który gospodarze mieli pod kontrolą.

Dla Pogoni to ważne zwycięstwo, bo przy 36 punktach nadal trzeba oglądać się za siebie, choć trzy zdobyte punkty dają trochę spokoju. Miedź zostaje z 43 punktami i ósmym miejscem, ale po takim występie w Legnicy na pewno będzie trochę żalu, bo okazja na lepszy wynik była. Już w kolejnym meczu ligowym legniczanie zagrają u siebie ze Stalą Mielec .

Pogoń SiedlceStatystykaMiedź Legnica
2Gole0