Legnickie wiosenne porządki: Mieszkańcy sprzątają miasto i rzeki

W Legnicy odbyła się wyjątkowa akcja, która połączyła mieszkańców w walce o czystsze miasto! Weekendowe sprzątanie przyciągnęło dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy z entuzjazmem wzięli udział w Legnickich wiosennych porządkach”. Czy udało się osiągnąć zamierzony cel? Przekonajcie się sami!
- Legnica sprząta! Uczniowie na czołowej linii frontu
- Czysta rzeka i zielone tereny mieszkańcy w akcji
Legnica sprząta! Uczniowie na czołowej linii frontu
W piątek uczniowie legnickich szkół wzięli sprawy w swoje ręce, sprzątając tereny wokół swoich placówek. W akcji uczestniczyło kilkanaście szkół, a ich zaangażowanie pokazało, jak ważna jest dbałość o środowisko już od najmłodszych lat. Młodzi ekolodzy z zapałem zbierali śmieci, a ich wysiłek został doceniony przez lokalną społeczność.
Czysta rzeka i zielone tereny mieszkańcy w akcji
Sobotnie działania skupiły się na terenach przy Kaczawie oraz w śródmieściu, gdzie mieszkańcy postanowili zadbać o czystość rzeki i zieleni miejskiej. Akcja Czysta rzeka” przyciągnęła wielu chętnych do wspólnego sprzątania. Niedziela natomiast była czasem relaksu po intensywnych porządkach wolontariusze spotkali się w Lasku Złotoryjskim, gdzie Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla nich gorącą herbatę oraz kiełbaski z grilla. Takie chwile integracji są nie tylko nagrodą za trud, ale także sposobem na budowanie silnych więzi między mieszkańcami.
Na zakończenie weekendowej akcji warto podkreślić wsparcie ze strony lokalnych firm. Castorama Legnica oraz Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Karoliny Wyrzykowskiej ufundowały upominki dla wszystkich wolontariuszy, co dodatkowo zmotywowało uczestników do działania.
Przypominamy również, że od dzisiaj rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie odbywać się codziennie od 07:00 do 17:00. Odpady należy wystawiać do godziny 07:00 w miejscu gromadzenia lub można je dostarczyć do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Nowodworskiej lub Rzeszotarskiej.
To był weekend pełen pozytywnej energii i zaangażowania! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład w poprawę wyglądu naszego miasta!
Urząd Miasta w Legnicy
Ostatnie Artykuły

Legnica Cantat 56 zacznie się od mitycznej podróży na dziedzińcu Akademii

Legnica szykuje wieczór z Anną German - koncert ma wyjątkowy klimat

Majówka w Legnicy rozkręci Park Miejski od orkiestr po Big Cyc

Chopin i Dvořák zagrają w Legnicy w jednym, bardzo muzycznym wieczorze

Legnica pokazuje koszulkę półmaratonu - biegacze już mogą ją zamawiać

Legnica znów wyjdzie na ulice z workami – trzy dni porządków i wspólna lekcja

Działkowa przechodzi metamorfozę, a kierowcy już widzą pierwsze zmiany

W II LO powstało laboratorium, które ma zmienić zwykłe lekcje chemii

W sercu Legnicy ruszy spacer o dom dla dzieci bez opieki

Legnickie organizacje mogą zyskać dzięki jednemu polu w rozliczeniu PIT

Kolizja pod Spaloną odsłoniła cały katalog przestępstw 43-latka

Brakujący fragment drogi między powiatami wreszcie wchodzi do inwestycji

Legnica czasowo wyłącza PLIP przed nową odsłoną płatności online

Legnicka majówka zacznie się w biegu, marszu i stretchingu
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza „Nasz Dom” w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej we Wrocławiu w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu - Filia w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza „Dom dla Dzieci” w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Pogotowie Ratunkowe w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
