Bezpieczne przedszkole w Rzeszotarach policjanci uczą dzieci zasad ruchu

2 min czytania
Bezpieczne przedszkole w Rzeszotarach  policjanci uczą dzieci zasad ruchu

Przedszkolaki z Rzeszotar miały szansę na niezwykłą lekcję bezpieczeństwa, która dostarczyła im cennych informacji na temat bezpiecznego poruszania się w codziennym życiu. Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii przybyli do przedszkola, aby w przystępny sposób przekazać maluchom zasady, które mogą uratować im życie!

  • Bezpieczne Rzeszotary. Policjanci w przedszkolu
  • Jak dbać o bezpieczeństwo w domu i na podwórku

Bezpieczne Rzeszotary. Policjanci w przedszkolu

W miniony piątek przedszkole w Rzeszotarach stało się miejscem wyjątkowego spotkania. Funkcjonariusze policji z lokalnego Wydziału ds. Nieletnich i Patologii odwiedzili najmłodszych mieszkańców, aby przeprowadzić interaktywną lekcję na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz dlaczego zapinanie pasów w samochodzie to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim kwestia ich bezpieczeństwa.

Jak dbać o bezpieczeństwo w domu i na podwórku

Spotkanie z policjantami to nie tylko teoria, ale także praktyka! Mundurowi podzielili się z dziećmi wskazówkami, jak unikać zagrożeń zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Przedszkolaki uczyły się, jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych oraz jakie są podstawowe zasady zachowania ostrożności. Dzięki tym zajęciom mali mieszkańcy Rzeszotar zyskali nie tylko wiedzę, ale również pewność siebie w codziennych sytuacjach.

To wydarzenie pokazuje, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Policjanci z Legnicy udowodnili, że ich misja to nie tylko walka z przestępczością, ale także budowanie świadomości społecznej i odpowiedzialności wśród dzieci.

Według informacji z: KMP w Legnicy

Autor: krystian