Wybór alkomatów jest ogromny, jednak jak to zwykle bywa urządzenie urządzeniu nierówne, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na jakość. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że trzeba wydawać nawet kilka tysięcy na urządzenie, gdyż dobre modele można zakupić nawet za 200 czy 300 zł. Warto dobierać alkomaty do swoich potrzeb.
Urządzenie do biur, a także dla osób stawiających na dużą jakość
Jeżeli nie chcecie zastanawiać się czy Wasz alkomat wykonuje prawidłowe pomiary, to warto zainwestować w nieco droższe urządzenie i w tym przypadku jest to alkomat z sensorem elektrochemicznym. W przypadku tego urządzenia zjedzone wcześniej posiłki nie mają wpływu na wartość pomiaru. Ponadto można wykonywać nawet 300 pomiarów w ciągu godziny. Zatem takie rozwiązanie sprawdzi się nawet do zakładu pracy i taki alkomat może znajdować się na wyposażeniu inspektora BHP, firmy transportowej czy logistycznej. Szukając najlepszej jakości urządzeń, warto przejrzeć ofertę alkopatrol.pl, gdzie dostępne są alkomaty wiodących producentów, o których niezawodność nie trzeba się obawiać. Ponadto takie urządzenia kalibruje się stosunkowo rzadko, raz na pół roku lub raz na rok, chyba że pomiary wykonywane po sobie znacząco się różnią. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie oddać alkomat do serwisu, gdzie specjaliści zajmą się jego kalibracją. Nie należy jej wykonywać na własną rękę, chyba że posiada się odpowiedni sprzęt i właściwe warunki.
Okazjonalne badanie alkomatem - w jakie urządzenie zainwestować?
Jeżeli od czasu do czasu zdarza Wam się wypić dwie lampki wina czy dwa piwa i nie jesteście pewni, czy możecie prowadzić samochód, nawet po kilku godzinach, to warto sprawdzić stężenie alkoholu przy użyciu pomiaru alkomatem. W takich sytuacjach nie trzeba wcale kupować drogiego urządzenia, gdyż sprawdzi się najtańsze oparte na czujniku półprzewodnikowym. Oczywiście takie rozwiązanie ma też wadę. W przypadku tego typu urządzeń trzeba zdawać sobie sprawę, że wpływ na wynik urządzenia mają spożywane posiłki, a także odpowiednia kalibracja. Dlatego też o te dwie rzeczy należy zadbać. Na pewno nie należy spożywać przed pomiarem jabłek, cukierków miętowych czy takich zawierających śladowe ilości alkoholu, gdyż zafałszują ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo jeżeli nie kalibrowaliście urządzenia, zatem nie przywracaliście go do ustawień fabrycznych przy użyciu specjalnych symulatorów, to także wynik będzie zafałszowany.