W Legnicy świętowanie Niepodległości z polonezem, orkiestrami i koncertem bluesowym

Legnica zaprasza do wspólnego obchodzenia Święta Niepodległości w centrum miasta — będzie uroczyste odśpiewanie hymnu, polonez, występy orkiestr i koncert na zakończenie. Wydarzenia zaplanowano tak, by każdy znalazł coś dla siebie: od pokazów militarnych po animacje dla dzieci. Organizatorami są miejskie instytucje kulturalne i sportowe.
- W Legnicy program na Kamieniczkach Śledziowych i placu głównym
 - Muzeum Miedzi i towarzyszące atrakcje
 
W Legnicy program na Kamieniczkach Śledziowych i placu głównym
Obchody rozpoczną się 11 listopada o 12:00 przy Kamieniczkach Śledziowych od wspólnego odśpiewania Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” oraz ślubowania klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego z oprawą Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Na godzinę 13:30 zaplanowano wspólne wykonanie Legnickiego Poloneza dla Niepodległej, a od 14:00 rozpocznie się blok artystyczny z udziałem Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica” oraz przedstawicieli Młodzieżowego Centrum Kultury. Finał dnia to koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa o 16:00.
Muzeum Miedzi i towarzyszące atrakcje
W programie znajdą się też animacje i warsztaty dla dzieci, pokazy militarne 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, plenerowa wystawa „Szóstka z wolności”, a także Biblioteka pod Chmurką z udziałem Legnickiej Biblioteki Publicznej, strefy wystawców i catering. W Muzeum Miedzi przewidziano kuratorskie oprowadzania po wystawie „Pieniądze Piastów” o 12:00 i 15:00 — wstęp jest bezpłatny.
Dodatkowo dzień wcześniej, w poniedziałek 10 listopada, odbędzie się Legnicki Bieg Niepodległości organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.
na podstawie: UM Legnica.
Autor: krystian

