Galeria Sztuki w Legnicy - godziny otwarcia, adresy i kontakt

Galeria Sztuki w Legnicy - kontakt, godziny, informacje

Galeria Sztuki w Legnicy to miejska instytucja kultury prowadząca działalność wystawienniczą w trzech lokalizacjach w centrum miasta. Prezentuje sztukę współczesną oraz organizuje cykliczne przeglądy i festiwale, oferując także przestrzeń warsztatową dla artystów i mieszkańców.

Chcę zwiedzić wystawy i sprawdzić godzinyNajważniejsze sprawy — gdzie zajrzeć Muszę załatwić sprawę w biurze lub administracjiBiuro (administracja) Chcę nawiązać współpracę artystycznąOrganizacja wystaw i współpraca artystyczna Interesuje mnie Festiwal SREBRO lub przegląd PROMOCJEUdział w Legnickim Festiwalu SREBRO Szukam informacji o warsztatachWarsztaty artystyczne Sprawdzam lokalizację głównej siedzibypl. Katedralny 1/1, 59-220 Legnica — Główna siedziba i sale wystawiennicze Chcę odwiedzić Galerię RINGRynek 12-14, Legnica — Galeria RING Szukam Otwartej Pracowni Sztukiul. Chojnowska 19, Legnica — Otwarta Pracownia Sztuki Potrzebuję danych kontaktowych i e-mailKontakt i adresy e-mail Mam pytania o bilety i dostępnośćNajczęściej zadawane pytania

Najważniejsze sprawy — gdzie zajrzeć

  • Zwiedzanie wystaw i informacje o aktualnych ekspozycjach → Sale wystawiennicze na pl. Katedralnym 1/1 i w Galerii RING na Rynku 12-14, czynne wtorek–niedziela w godzinach 12:00–18:00.
  • Sprawy administracyjne, korespondencja i zapytania ogólne → Biuro Galerii, telefon 76 862 09 10 lub e-mail [email protected] (godziny: poniedziałek–piątek 8:00–16:00).
  • Organizacja wystaw i współpraca artystyczna → Dział merytoryczny, e-mail [email protected].
  • Sprawy finansowe i rozliczenia → Księgowość, e-mail [email protected].
  • Udział w Legnickim Festiwalu SREBRO → e-mail [email protected].
  • Udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE → e-mail [email protected].
  • Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego → e-mail [email protected].
  • Warsztaty artystyczne → Otwarta Pracownia Sztuki, ul. Chojnowska 19.

Lokalizacje i godziny otwarcia

pl. Katedralny 1/1, 59-220 Legnica — Główna siedziba i sale wystawiennicze

To główny budynek Galerii, w którym mieszczą się sale wystawiennicze oraz biuro administracyjne.

Sale wystawiennicze:

  • Godziny: wtorek–niedziela: 12:00–18:00
  • Telefon: 535 600 599 (komórkowy) lub 76 862 09 10 (stacjonarny)

Biuro (administracja):

  • Godziny: poniedziałek–piątek: 8:00–16:00
  • Telefon: 76 862 09 10

Dostępność: Instytucja udostępnia specjalny przewodnik ułatwiający wizytę osobom o szczególnych potrzebach oraz osobom odwiedzającym Galerię po raz pierwszy.

Rynek 12-14, Legnica — Galeria RING

Druga lokalizacja wystawiennicza znajdująca się na legnickim rynku.

  • Godziny: wtorek–niedziela: 12:00–18:00
  • Telefon: 535 600 599 lub 76 862 09 10 (kontakt do głównej siedziby)

ul. Chojnowska 19, Legnica — Otwarta Pracownia Sztuki

Przestrzeń dedykowana działalności warsztatowej i artystycznej. Aktualne godziny otwarcia i harmonogram zajęć dostępne na stronie internetowej instytucji.

Kontakt i adresy e-mail

e-Doręczenia: AE:PL-24816-35928-CURAB-25

Najczęściej zadawane pytania

  1. W których dniach można zwiedzać wystawy? Wystawy dostępne są od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00–18:00 w obu lokalizacjach: na pl. Katedralnym 1/1 oraz w Galerii RING na Rynku 12-14.

  2. Czy wstęp na wystawy jest płatny? W źródłowych danych nie podano informacji o cenniku biletów. Aktualne informacje o ewentualnych opłatach znajdziesz na oficjalnej stronie galeria.legnica.eu.

  3. Czym różni się galeria sztuki od muzeum? Galeria Sztuki w Legnicy koncentruje się przede wszystkim na prezentacji sztuki współczesnej poprzez wystawy czasowe i projekty realizowane współcześnie, podczas gdy muzeum gromadzi i eksponuje zbiory historyczne oraz stałe kolekcje. Galeria nie posiada stałych zbiorów, lecz zmienia ekspozycje w cyklu wystawienniczym.

  4. Czy obiekt jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami? Tak, Galeria udostępnia specjalny przewodnik dla osób o szczególnych potrzebach, który ułatwia orientację w przestrzeni i komfort zwiedzania.

  5. Gdzie odbywają się warsztaty artystyczne? Warsztaty i działalność artystyczna prowadzone są w Otwartej Pracowni Sztuki przy ul. Chojnowskiej 19.

  6. Jak sprawdzić aktualny program wystaw? Aktualny program i informacje o trwających ekspozycjach dostępne są na stronie internetowej galeria.legnica.eu lub pod numerem telefonu 76 862 09 10.

Materiał źródłowy stanowiła strona galeria.legnica.eu. Dane mogą się zmieniać; pamiętaj, warto sprawdzić je na oficjalnej stronie.