Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie

Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz 29 lipca zadebiutuje na Igrzyskach w Tokio. Nasza pływaczka wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz z Pauliną Pedą, Jan Kozakiewiczem i Jakubem, Majerskim. Kornelia popłynie na ostatniej zmianie stylem dowolnym.   

- Wiem, że start na igrzyskach to spełnienie marzeń Kornelii. Życzę jej wytrwałości i siły. Wszyscy będziemy trzymać za nią kciuki! – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Start córki przeżywa tata Andrzej. – Do tej pory byłem spokojny, ale teraz adrenalina zaczyna rosnąć – przyznaje pan Andrzej. – Kornelia w Tokio ma szansę na obycie się z tak poważnymi zawodami, czyli Olimpiadą. W Tokio wystartuje w sztafecie. A jako, że jest młoda i cały czas robi postępy, to na przyszłych Igrzyskach w Paryżu mam nadzieję, że zdobędzie medale indywidualne.

Dla wychowanki Klubu Sportowego WANKAN, gdzie w wieku 7 lat, pod okiem trenera Janusza Widomskiego zaczęła stawiać pierwsze kroki w swojej sportowej karierze to spełnienie marzeń. Swój start na Olimpiadzie w Tokio planowała już w wieku 13 lat!

Urodzona w 2001 roku pływaczka specjalizuje się w stylu dowolnym. Obecnie reprezentuje barwy Juvenii Wrocław. Ma za sobą już szereg sukcesów: w 2017 roku na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 × 100 m stylem dowolnym. Rok później, podczas mistrzostw Europy juniorów w Helsinkach w tej samej konkurencji wywalczyła brązowy medal. W 2018 razem z koleżankami pobiła w Australii dwa rekordy świata w ratownictwie wodnym. W 2019 została mistrzynią Europy na krótkim basenie w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym.  W Glasgow razem z koleżankami: Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą i Katarzyną Wasick  nasza pływaczka czasem  1:44,85 poprawiła wówczas rekord kraju.

 

Fot. Prezydent Tadeusz Krzakowski gratuluje Korneli zdobycia złotego medalu w sztafecie