Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Prawidłowa metoda mycia włosów

Mycie włosów to tylko pozornie prosty zabieg. Na pewno wydaje ci się, że wiesz, jak go przeprowadzać, skoro wykonujesz go każdego dnia albo przynajmniej co drugi dzień. Najpierw moczysz głowę, potem rozprowadzasz na pasmach szampon do włosów i powstałą pianę dokładnie spłukujesz, by na sam koniec owinąć wszystko zwykłym ręcznikiem i przytrzymać go przez kilka czy kilkanaście minut.

Niby tak to właśnie powinno wyglądać, ale jednak jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas mycia włosów. Oto lista tych najważniejszych zasad. Zapoznaj się z nimi i koniecznie sprawdź, czy sama ich przestrzegasz.

Zacznijmy od kosmetyków. Te kosmetyki do włosów, których używasz codziennie, muszą być idealnie zgrane z typem twojej skóry i rodzajem pasm. Świadoma pielęgnacja polega na świadomym kupowaniu preparatów kosmetycznych. Zastanów się zatem raz jeszcze, czy te, których używasz, aby na pewno są dla ciebie dobre. Jeżeli myjesz głowę codziennie, powinnaś sięgnąć po szampon stworzony z substancji myjących o łagodnym działaniu. Przeważnie będą to po prostu substancje naturalne.

Druga zasada - szampon zawsze powinnaś wcześniej spienić, zanim jeszcze nałożysz go na głowę. Mało kto o tym wie, ale jest to bardzo ważne. Nie powinnaś wylewać preparatu od razu na włosy. Wcześniej wlej szampon do włosów do małego pojemniczka lub kubeczka i wymieszaj go w naczyniu z niewielką ilością ciepłej wody - dodaj jej tyle, aby utworzyć większą ilość piany. To właśnie tą pianę musisz nałożyć bezpośrednio na pasma. Jeżeli wylewasz sam szampon na włosy, ryzykujesz tym, że nie uda ci się go dokładnie spłukać, a przez to twoje pasma okażą się nieświeże albo bardzo szybko oklapną.

Zawsze też pamiętać o tym, by rozczesać włosy przez myciem głowy. Jeżeli dostrzegasz w nich kołtuny, możesz wykorzystać kosmetyki do włosów ułatwiające rozczesywanie. Niewielką ilość produktu wsmaruj w pasma. Następnie rozczesz je grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków. Rób to delikatnie, ale zadbaj o to, by dotrzeć do wszystkich partii pasm i żadnej nie pozostawić nierozczesanej. Włosy czesz zgodnie z tym kierunkiem, w jakim będziesz później lać wodę. Dzięki temu łatwiej je później ujarzmisz.

Myjąc skórę głowy, staraj się też przy okazji wykonywać delikatny masaż. Nie potrzebujesz do niego specjalnych produktów. Palcami próbuj delikatnie rozmasowywać partie skóry, by pobudzić jej krążenie. Taki masaż świetnie wpłynie na cebulki włosów. Dzięki niemu twoje włosy będą rosnąć szybciej i staną się lepiej odżywione.

Artykuł powstał we współpracy z: https://infomagazi.pl/