Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Od poniedziałku wakacyjny rozkład jazdy w komunikacji miejskiej

Od poniedziałku (26 października) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadza na wszystkich liniach miejskich i podmiejskich wakacyjny rozkład jazdy w dni robocze. Pracownicy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i innych zakładów mają zapewnione dojazdy i powroty z pracy.

Już zostały uruchomione dodatkowe kursy w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych. Takie kursy “bis” dowożą mieszkańców do pracy  m.in. do legnickiej Huty Miedzi,  Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotyczy to linii 3, 4, 15, 18, 26, 28 i 29.

Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów są dostępne na stronie MPK (http://mpk.legnica.pl/) i na przystankach autobusowych.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są codziennie odkażane. Dokładnie dezynfekowane są elementy wyposażenia  poręcze, uchwyty, kasowniki, przyciski na żądanie, siedzenia. Autobusy wewnątrz są także odkurzane i myta  jest w nich podłoga. W zależności od potrzeb pojazdy są również ozonowane. 

Do tego celu wykorzystuje się urządzenie (ozonator ), które wytwarza ozon. Zabieg ten trwa w zamkniętym autobusie z włączoną klimatyzacją od 15 do 25 minut ( zależności od wielkości pojazdu). Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych związków, jest przyjazny dla środowiska. Badania potwierdziły, że jest skuteczny w niszczeniu koronawirusa.

Ale pamiętajmy też  i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze to DDM, czyli dystans, maska i mycie rąk