Jak wygląda proces rezerwacji online?

Rezerwacje online stały się w obecnych czasach czymś na porządku dziennym, ponieważ coraz więcej osób z takiej możliwości korzysta. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu w porównaniu z dokonywaniem rezerwacji telefonicznych. Szczególnie, że przez internet obecnie można załatwić praktycznie wszystko. Na chwilę obecną znaczna ilość hoteli oraz hosteli oferuje swoim klientom możliwość rezerwacji internetowych. Bowiem wiąże się z tym niebywały komfort i wygoda. Aczkolwiek istnieje również w dalszym stopniu takie grono osób, które obawia się dokonywać rezerwacji w taki sposób ze względu na bezpieczeństwo, które oczywiście jest w pełni nieuzasadnione.

Jak wygląda proces rezerwacji online?

Otóż najlepszą z możliwości jest ta, aby wejść na portal rezerwacyjny, w którym można znaleźć wiele hoteli w jednym miejscu. Po obejrzeniu ofert hoteli należy w następnej kolejności wybrać ten, który w największym stopniu nam odpowiada. Gdy już wybór taki zostanie dokonany trzeba wybrać datę, ilość dni pobytu, ilość osób oraz rodzaj pokoju. System automatycznie podlicza sumę, którą klient jest zobowiązany zapłacić. Zapłaty dokonuje się również w trybie elektronicznym.

Oczywiście portale takie posiadają szyfrowane zabezpieczenia, w związku z tym dane klienta nie znajdą się w niepowołanych rękach. Należy także zaznaczyć, iż system rezerwacji online, jak również aplikacje mobilne do tego przystosowane są przyszłością rynku usług. Bowiem jak wskazują statystyki już ponad 50 procent wszystkich rezerwacji hotelowych w Europie dokonywanych zostaje za pośrednictwem internetu. Jest więc to bardzo duża liczba. Z kolei 20 procent rezerwacji jest dokonywanych za pomocą aplikacji mobilnych, które w dalszym stopniu zyskują na popularności. Warto również dodać, iż co piąta rezerwacja na terenie Europy pochodzi od online travel agentów.

Dodatkowe informacje o systemie rezerwacji online znajdziesz na stronie:

Co należy zaliczyć do zalet rezerwacji online?

Do zalet związanych z rezerwacjami online należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak:

 • możliwość dokonywania rezerwacji z każdego miejsca i każdego urządzenia mającego dostęp do internetu
 • zaoszczędzenie czasu, ponieważ cały proces rezerwacji przebiega błyskawicznie
 • możliwość korzystania z wielu promocji, w szczególności, gdy w danym obiekcie rezerwuje miejsce po raz kolejny
 • możliwość poznania opinii innych klientów na temat danego hotelu, dzięki którym klient ma możliwość poszerzenia wiedzy na temat danego obiektu
 • możliwość przeglądu wielu ofert w jednym miejscu i wybrania tej najbardziej odpowiedniej
 • satysfakcja z własnego wyboru
 • możliwość rezerwacji miejsca "last minute"
 • eliminacja pomyłek, które często się zdarzają podczas rezerwacji telefonicznych
 • brak bariery psychologicznej, w szczególności dla osób, które nie preferują rozmów telefonicznych
 • klient każdorazowo jest informowany drogą elektroniczną o dokonaniu rezerwacji i rozpoczęciu jego procesu
 • brak wpłaty powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji, w związku z czym nie trzeba się martwić o dodatkowe formalności związane z tą kwestią
 • po zaksięgowaniu wymaganej kwoty klient otrzymuje potwierdzenie drogą e-mail