Policjantka w Miłkowicach ostrzegła - telefon i słuchawki zabierają uwagę

FOT. Policja Legnica
St. asp. Iwona Danielewicz weszła do sali i od razu postawiła sprawę jasno. Dzieci w Szkole Podstawowej w Miłkowicach rozmawiały z funkcjonariuszką o tym, jak telefon i słuchawki zmieniają zachowanie pieszego. Spotkanie połączyło praktyczne wskazówki z informacją o nowych przepisach dotyczących hulajnóg.
Jak podaje Komenda Miejska Policji w Legnicy:
“W ramach działań profilaktycznych prowadzonych pod hasłem „Na drodze patrz i słuchaj” st. asp. Iwona Danielewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Miłkowicach. Spotkanie było okazją do rozmowy z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zagrożeniach, jakie niosą ze sobą słuchawki i telefon na drodze.”
Policjantka - reprezentująca Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy - podkreśliła, że skupienie na ekranie telefonu lub muzyce ogranicza czujność. Uczniowie otrzymali proste instrukcje: patrzeć w obie strony, nie przechodzić przez jezdnię ze słuchawkami w uszach i nosić elementy odblaskowe po zmroku. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na to, że dzięki odblaskom piesi są znacznie lepiej widoczni dla kierowców, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.
Niefrasobliwość z telefonem przy przejściu może skończyć się tragicznie - ostrzeżenie skierowane do rodziców i młodych użytkowników dróg brzmi ostro, ale ma celną rację bytu.
W trakcie spotkania poruszono też zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. W materiale przekazanym uczniom znalazła się informacja od asp. Anna Tersy:
“Przypomniano dzieciom o nowych,obowiązujących przepisach.Od 3 marca 2026 r. hulajnogą elektryczną na drodze publicznej można jeździć dopiero od 13. roku życia. Dzieci poniżej 13 lat nie mogą jeździć po drodze, ścieżce rowerowej ani chodniku, mogą korzystać z hulajnogi tylko w strefie zamieszkania i pod opieką dorosłego.Od czerwca osoby poniżej 16 lat będą musiały mieć podczas jazdy kask ochronny na hulajnodze (tak samo jak na rowerze). asp. Anna Tersa”
Szkoła w Miłkowicach była miejscem praktycznego szkolenia. Uczniowie dowiedzieli się, jak małe nawyki wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Policja przypomniała o roli dorosłych - opiekunów i rodziców - w egzekwowaniu zasad i nadzorze nad młodszymi użytkownikami hulajnóg.
na podstawie: KMP w Legnicy.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Legnica). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Po tej interwencji w Chojnowie młodzież odpuściła, policja dostała podziękowania

Sprzedaż siewnika zamieniła się w stratę 13 tysięcy złotych

W Legnicy uczniowie walczą o zwycięstwo w turnieju, który nie wybacza błędów

Szybka Piątka wraca do Parku Miejskiego i znów rozrusza Legnicę

Autobus widać już na mapie. Legnica uruchomiła dane w Google Maps

Na Piekarach wraca piknik, który łączy ekologię z troską o psychikę

Prawie kilogram narkotyków i areszt w Legnicy - 38-latek w rękach policji

Legnica zatrzyma się na chwilę pamięci i muzyki w bibliotece

Legnica znów błyszczy Srebro wraca z rekordową skalą i artystami z całego świata

Legnickie Piasty wracają na pierwszy plan - Morawiec poprowadzi wirtualny spacer

Folklor wraca do Prochowic na drugi festiwal, który połączy powiat i gminę

Legnica wymienia tabor dla DPS i szkół – pierwszy mikrobus już odebrany
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Miedź Legnica – Górnik Łęczna 0:2 – szybki cios gości i bolesny wieczór w Legnicy](/images/mecz/thumbnails/miedz-legnica-gornik-leczna-20042026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Miedź Legnica – Górnik Łęczna 0:2 – szybki cios gości i bolesny wieczór w Legnicy

Lekarka i podróżniczka opowie w Legnicy o książce pisanej między dyżurami
Przydatne dane teleadresowe
- Delegatura Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Legnicy - paszporty, legalizacja pobytu i kontakt
- Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy - egzaminy na prawo jazdy, szkolenia i kontakt
- Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu - zasiłki, szkolenia i wsparcie dla pracodawców
- Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy - pożyczki, inkubator i doradztwo dla firm
- Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy - bilety, godziny i adresy scen
- Starostwo Powiatowe w Legnicy - kontakt, godziny i wydziały
