Legnicka Palmiarnia zaprasza na warsztaty WOW dla ciała i duszy w sierpniu

Legnicka Palmiarnia zaprasza na wyjątkowe niedzielne warsztaty, które pozwolą lepiej poznać i oswoić swoje ciało poprzez sztukę, słowo i relaks. To doskonała okazja, by w letnie sierpniowe dni zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie w inspirującej atmosferze zieleni.
- Odkryj magię warsztatów wokół ciała w Legnicy
- Spotkaj się z Barbarą Krupą i zanurz się w świat sztuki i terapii
Odkryj magię warsztatów wokół ciała w Legnicy
W sierpniu Legnicka Galeria Sztuki organizuje cykl spotkań pod hasłem WOW! dla ciał, które odbędą się w ogrodach Palmiarni. Pierwsze z nich, zatytułowane Ciałkiem blisko, zaplanowano na 10 sierpnia w godzinach 12:00–14:30. Będzie to czas relaksu i oswajania własnego ciała przy pomocy słowa, muzyki oraz świadomego oddechu.
Kolejne zajęcia – Ciało w słowie – odbędą się 24 sierpnia również między 12:00 a 14:30. Warsztaty te stworzą przestrzeń do pisania skierowanego do samego siebie, bez pośpiechu, gdzie powstaną teksty pełne emocji i refleksji.
Spotkaj się z Barbarą Krupą i zanurz się w świat sztuki i terapii
Za prowadzenie obu warsztatów odpowiada Barbara Krupa – artystka wizualna i animatorka kultury. Jak sama mówi:
„Sztuka jest dla mnie sposobem rozumienia istnienia i głębokiej terapii.”
Barbara ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Mediacji i Rynku Sztuki oraz studiowała informatykę na poziomie inżynierskim. Jej twórczość obejmuje fotografie, instalacje oraz teksty, a pracuje intuicyjnie i haptycznie. Od 2024 roku prowadzi niezależną Galerię Sztuki „Przestrzeń” w Lubaniu, która wspiera artystów oraz promuje edukację kulturalną i integrację społeczną.
Warsztaty odbędą się na świeżym powietrzu w legnickiej Palmiarni. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania własnej maty lub koca oraz butelki z wodą. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem e-mail [email protected] lub telefonicznie pod numerem 535 600 599.
Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, co podkreśla zaangażowanie lokalnych instytucji w rozwój kulturalny miasta.
Na podst. Urząd Miasta w Legnicy
Ostatnie Artykuły

W Legnicy Święto Policji zakończy msza za funkcjonariuszy i ich bliskich

Czesi zagrają w Muszli Koncertowej. Legnica dostanie wieczór z orkiestrą z Tachova

W Jezierzanach policjanci ostrzegli dzieci - nad wodą jeden błąd może być groźny

Jedna iskra może wywołać pożar - policja ostrzega przed suszą

Po włamaniu do domu w Chojnowie policjanci dostali mocne podziękowania

Joga, jazz i kosmos w jednym weekendzie. Legnica szykuje darmowe atrakcje

Kajdanki i radiowozy zrobiły furorę podczas wizyty dzieci w Legnicy

Legnica szuka młodych głosów. Bezpłatne warsztaty opowiedzą podwórko

Retro w Rynku i western w Parku Miejskim. Legnica szykuje dwa darmowe wydarzenia

Legnica zagra wolnością - wystawa Freedom 250 i wojskowy koncert

Rodzic może dostać mandat za brak kasku - nowe przepisy już obowiązują

W Legnicy policja znalazła 897 tabletek MDMA - 21-latek z zarzutem

Legnickie matury pokazały wyraźną różnicę. Licea znów na czele

W Legnicy dzieci pokażą, jak uniknąć letnich zagrożeń na wodzie i w górach
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Legnicy - kontakt, godziny, wydziały i najważniejsze sprawy
- Parafia Świętej Rodziny w Legnicy - kontakt, sakramenty, zasięg
- Parafia Katedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy - msze, kancelaria, kontakt
- Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy - kontakt, awarie, godziny
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy - kontakt, msze, kancelaria
- Pogotowie Ratunkowe w Legnicy - kontakt, zespoły ratownicze i nocna pomoc
