Straż Miejska oczyszcza ulice z wraków po zgłoszeniach mieszkańców

Legnicka straż miejska intensywnie pracuje nad oczyszczaniem ulic z porzuconych pojazdów. Akcja prowadzona w różnych częściach miasta przynosi kolejne efekty, a mieszkańcy chętnie włączają się w identyfikowanie tzw. "wraków".

Wzmożone działania straży miejskiej w rejonie ulic Wrocławskiej, Planetarnej, Przemkowskiej i Kwiatkowskiego

Legnicka straż miejska kontynuuje akcję oczyszczania ulic z porzuconych pojazdów. Jak informuje Jacek Śmigielski, przedstawiciel straży miejskiej, "Dziś realizujemy kolejne zlecenia Zarządu Dróg Miejskich w rejonie ul. Wrocławska, Planetarna, Przemkowska, Kwiatkowskiego". Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy zgłosili ponad 50 przypadków porzuconych samochodów, służby mogły dokładnie sprawdzić każdy z nich i podjąć odpowiednie działania.

Dokumentacja i współpraca z zarządcami dróg oraz innymi organami

Straż miejska, po otrzymaniu zgłoszeń, sporządziła szczegółową dokumentację dotyczącą porzuconych pojazdów. Informacje te zostały przekazane zarządcy drogi, a także do Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Wydziału Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta. Dzięki współpracy różnych instytucji, możliwe jest skuteczne i szybkie usuwanie wraków z terenów należących do gminy, co znacząco poprawia estetykę i bezpieczeństwo na legnickich ulicach.

Podstawy prawne i procedury usuwania wraków

Warto przypomnieć, że odholowanie pojazdu spełniającego wymogi tzw. "wraku" przez straż miejską wymaga odpowiedniej decyzji. Jest to decyzja o potrzebie usunięcia, wydana przez organ gminy lub uprawnionego zarządcę drogi. Tylko na jej podstawie służby porządkowe, takie jak Policja i Straż Miejska, mogą przystąpić do działania.

Kontakt i zgłaszanie porzuconych pojazdów

Mieszkańcy mogą zgłaszać przypadki porzuconych pojazdów telefonicznie lub drogą elektroniczną. Dla Zarządu Dróg Miejskich dostępny jest numer 76/756 46 00 oraz email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku Policji należy dzwonić pod numer 112, natomiast straż miejska jest dostępna pod numerem 986 lub 76/7233185 oraz email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szybkie i sprawne zgłaszanie takich przypadków pozwala na utrzymanie porządku i estetyki na naszych ulicach.


Wg inf z: UM Legnica