Który market budowlany jest najtańszy? Gdzie kupować materiały budowlane?

Decydując się na remont, zdajemy sobie sprawę z tego, że czekają nas spore wydatki związane z zakupem różnego rodzaju materiałów budowlanych oraz akcesoriów. Kupując tego typu produkty, zwracamy uwagę zarówno na ich jakość, jak i cenę. Niestety bardzo często okazuje się, że dokładnie te same produkty, tych samych marek są sprzedawane w różnych cenach w poszczególnych marketach budowlanych. W którym jest więc najtaniej?

  • Gdzie kupować materiały budowlane?
  • Który market budowlany jest najtańszy?
  • Najpopularniejsze markety budowlane w Polsce

Gdzie kupować materiały budowlane?

Chcąc zakupić takie produkty, jak farby, tapety, kleje, gips, panele podłogowe, rozpuszczalniki, pędzle, szpachelki i wiele, wiele innych mamy co najmniej kilka możliwości. Pierwszą z nich jest odwiedzenie zwykłego sklepu lub składu budowlanego. Zanim w naszym kraju zaczęły powstawać pierwsze wielkopowierzchniowe sklepy budowlane, właśnie w takich miejscach robiło się zakupy remontowe. Dziś część tego typu miejsc wciąż funkcjonuje i można znaleźć tam produkty w konkurencyjnych cenach.

Drugą opcją jest dokonanie zakupów przez internet. Prawdą jest, że obecnie niemal wszystko można kupić w sieci, a największe sklepy budowlane online wymienia poradnikowy.net. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie, nie mniej przy wyborze farb lub tapet może być nieco trudniej dobrać idealny kolor. Trzecia i ostatnia możliwość, to wycieczka do marketu budowlanego i dokonanie zakupów stacjonarnie. To chyba najczęściej wybierana opcja, dlatego też przyjrzymy się, w którym z tego typu sklepów można nabyć niezbędne produkty najtaniej.

Który market budowlany jest najtańszy?

Jeśli ktoś liczył na wskazanie jednego konkretnego adresu, pod którym zrobi niezbędne zakupy najtaniej i będzie mógł ze spokojem zabrać się za remont, to niestety nie mamy dobrych wieści. Porównując ceny produktów budowlanych różnych kategorii, łatwo można zauważyć, że część z nich da się kupić w niższej cenie w jednym markecie, ale po inne opłaca się jechać gdzie indziej. Nie ma tutaj żadnej reguły, a sprawę dodatkowo komplikuje to, że ceny dość często ulegają zmianom i to, co opłacało się kupić w Castoramie, za jakiś czas może pojawić się w promocji w Leroy Merlin. Jeśli więc chcemy w jakikolwiek sposób zaoszczędzić, to przede wszystkim należy zrobić porządną listę zakupową, zgromadzić aktualne gazetki przedstawiające ofertę poszczególnych marketów i porównać ceny. Oczywiście takie gazetki nie zawierają w sobie pełnego katalogu wszystkich dostępnych produktów, nie mniej dowiemy się z nich o aktualnych promocjach i obniżkach, z których warto skorzystać.

Najpopularniejsze markety budowlane w Polsce

Gdzie Polacy najczęściej robią zakupy związane z remontem? Bez wątpienia dużą popularnością cieszą się takie sklepy, jak Castorama, OBI, Leroy Merlin, Komfort, Brico Marche, czy PSB, czyli Polskie Składy Budowlane. Wymienione markety znajdują się w większości dużych i średnich miast w naszym kraju. Warto pamiętać także o tym, że posiadają one również swoje sklepy online, gdzie można robić zakupy, nie wychodząc z domu i zamówić materiały budowlane oraz potrzebne akcesoria z dowozem pod wskazany adres.