Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Chip tuning

Wiele osób tuning samochodów, kojarzy przede wszystkim z montażem chromowanej nakładki na końcówkę wydechu, spojlerów, niskoprofilowego ogumienia czy też przyciemnianie szyb za pomocą łuszczącej się folii. O ile wprowadzenie tego typu zmian wizualnych, może wzbudzać tylko politowanie, to wszelakie ingerencje dokonywane przez domorosłych mechaników, na przykład w układ hamulcowy czy też zawieszenie, mogą być zagrożeniem nie tylko dla kierowców, ale również i pozostałych użytkowników drogi. 

Każdorazowe ingerowanie w auto seryjne, którego celem jest jakakolwiek zmiana w zakresie technicznych parametrów, wymagać będzie specjalistycznej i kompleksowej wiedzy, jak i dobrze wyposażonego technicznego zaplecza. Tuning, może objąć różnorodne podzespoły w samochodzie i można go przeprowadzić z założeniem osiągnięcia konkretnych rezultatów. Jednym spośród nich, będzie podnoszenie momentu obrotowego i mocy silnika z równoczesnym obniżaniem ilości spalanego paliwa. Najlepiej będzie go zrealizować poprzez bardzo popularny w naszym kraju chip tuning

Przeróbki aut - kto jest ich adresatem? 

Nazwa tego typu samochodowego tuningu, pochodzi bezpośrednio od słowa chip, które oznacza w prostym tłumaczeniu układ scalony. Nie będą to zabiegi dla każdej osoby. Na przeróbki powinni zdecydować się ci kierowcy, którzy przestrzegają właściwego użytkowania pojazdu, dbają o kondycję jednostki napędowej i starają się pilnować terminu wymiany oleju. Osoby zlecające tuning samochodu, wiedzą dokładnie, jak użytkować swój pojazd. Potrafią zoptymalizować silnik pod kątem indywidualnych wymogów, niemniej robią to zupełnie świadomie. Wyższe osiągi, mają również wpływ na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w czasie jazdy. 

Ukryte rezerwy mocy w jednostce napędowej 

Zwiększenie się momentu obrotowego i mocy, nie musi być bezpośrednio związane z ingerowaniem w mechanikę. Nierzadko wystarczająca jest właściwie przemyślana modyfikacja w programie sterującym, czyli tak zwany chip tuning. Opinie na temat są podzielone, ale jedno jest pewne - seryjne oprogramowania aut, mają pewne rezerwy, które warto wykorzystać. Opinie o chip tuningu dostępne są https://proracing24.com/content/12-opinie.

Kiedy chip tuning będzie bezpieczny?

Ta metoda tuningowania auta, stała się bardzo modna w przeciągu ostatnich kilku lat, także pośród młodych osób będących fanami motoryzacji. W rezultacie na rynku, doszło do pojawienia się sporej ilości gotowego już oprogramowania, które w teorii miało pozwalać na podrasowanie każdego samochodu. Jednakże tego typu zestawy, nie były bezpieczne, ani też solidne. W rezultacie ten rodzaj tuningu, kojarzył się z ryzykiem i zagrożeniem dla niezbyt odpowiedzialnych rzekomych fanów wysokiej prędkości i sporej mocy. Nierzadko zamiast nazbyt skomplikowanych programów, możemy nabyć box, który będzie miał za zadanie oszukiwać jednostkę napędową auta. Jednakże takiego rodzaju system, może także doprowadzić do uszkodzenia wybranych części napędu, ponadto ceny najbardziej zaawansowanych boksów, zbliżone są nierzadko do cen porządniejszych tuningowych programów. Sprawnie wykonany tuning takiego typu, nie tylko nie doprowadzi do redukcji bezpieczeństwa auta, ale nawet je zwiększy. Samochód po przeprowadzonych modyfikacjach, ma także po prostu polepszone jezdne właściwości. Warunek stanowi jednakże wykonanie ich przez osobę będącą profesjonalistą. Pojazd musi zostać także indywidualnie stuningowany, niemniej nie przy pomocy uniwersalnych oraz gotowych programów. Całość procesu powinno się przeprowadzić na specjalistycznej hamowni, którą znajdziemy w profesjonalnych warsztatach zajmujących się tuningiem.