Usługa wirtualnego biura pozwala na rejestrację firmy poza fizycznym miejscem jej działania. Z rozwiązania tego korzystają zwykle mikro przedsiębiorcy, którzy nie chcą prowadzić swojej działalności pod adresem domowym. Wykonują swoją pracę zdalnie, posługując się wynajętą lokalizacją w korespondencji z klientami i urzędami. Rozwiązanie to pozwala wygenerować spore oszczędności w prowadzeniu firmy, dlatego korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorców. Co warto wiedzieć o usłudze?
Koszt i uwarunkowania prawne wirtualnego biura
Jedną z częściej wymienianych zalet korzystania z wirtualnych biur jest koszt ich funkcjonowania. W odróżnieniu od tradycyjnych powierzchni biurowych, wirtualne adresy generują ogromne oszczędności w firmowym budżecie. Cena najmu może zaczynać się już od kilkudziesięciu złotych, co stanowi wartość zdecydowanie niższą, niż wysokość standardowego czynszu. Finalna cena usługi zależy od jej zakresu. Przedsiębiorcy mogą wybrać, czy interesuje ich wyłącznie wynajem adresu do rejestracji firmy, czy usługi dodatkowe. Do tych zalicza się między innymi skanowanie poczty, korzystanie z sal konferencyjnych, czy prowadzenie księgowości.
Przedsiębiorcy interesujący się tematem wirtualnych biur mają wątpliwości, czy korzystanie z tego typu rozwiązań jest w pełni legalne. W ich przeświadczeniu, prowadzenie firmy poza miejscem jej rejestracji może wzbudzać podejrzenia organów państwowych, w tym instytucji skarbowych. Jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że funkcjonowanie wirtualnych biur jest w pełni legalne, a korzystanie z nich nie kłóci się z prawem. Osoby prowadzące swoje firmy z domu mogą zarejestrować działalność w innym, dowolnym miejscu. Zyskują w ten sposób prestiżowy adres funkcjonowania swojej firmy i nie muszą ponosić wysokich kosztów najmu tradycyjnego biura.
Więcej informacji - wirtualne biuro Nowogrodzka - sprawdź usługi biura wirtualnego dla Twojej firmy.
Wirtualne biuro - kiedy warto z niego skorzystać?
Nie istnieje uniwersalna odpowiedź na pytanie dotyczące tego, kiedy warto skorzystać z wirtualnego biura. Można pokusić się jednak o wymienienie zawodów, których przedstawiciele chętnie decydują się na to rozwiązanie. Zwykle są to copywriterzy, freelancerzy, headhunterzy lub osoby prowadzące start-upy. Wykonują one swoją pracę z domu, posługując się adresem wirtualnego biura w kontaktach z kontrahentami. Obok prestiżowej lokalizacji działania mają możliwość organizowania spotkań z klientami w przystosowanych do tego salach konferencyjnych, czy posługiwania się wybranym numerem kierunkowym. W pakiecie wynajmu wirtualnego biura może znaleźć się obsługa poczty, przekazywanie maili, czy odbieranie telefonów od klientów. Finalny zakres usługi zależy od oferty u danego operatora wirtualnego biura.
Korzystanie z wirtualnego biura generuje spore oszczędności na wynajmie przestrzeni biurowej. Przedsiębiorca korzysta z prestiżowego adresu rejestracji firmy, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów. Usługa jest w pełni legalna i warto z niej skorzystać przy zdalnym prowadzeniu biznesu.