Dzieci nie mogą się bawić, bo złodzieje okradli huśtawkę. Szuka ich policja

Policja poszukuje złodziei, którzy ukradli element huśtawki z placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej. To już kolejny raz gdy niszczone są elementy służące dzieciom do zabawy. Nie pozwólmy na to.

Siedzisko stanowiło część huśtawki dla najmłodszych na placu zabaw, wybudowanym w 2014 r.  Skradziony element huśtawki wyceniono na ponad 2 tys.300 zł.

Właśnie kradzieże i dewastacje placów zabaw są w ostatnim czasie plagą w naszym mieście. Rocznie miasto wydaje na naprawy i zakup skradzionych elementów ok. 50 tys. zł.

W ostatnim czasie z placu zabaw przy ul. Smolarskiej ktoś ukradł trzy ławki o wartości 1800 zł.  W kompleksie sportowo – rekreacyjnym przy ul. Oświęcimskiej chuligani wymalowali ordynarne napisy. Podobnych zniszczeń dokonali w obiekcie przy ul. Bydgoskiej.  W marcu tego roku kamery monitoringu zarejestrowały, jak sześciu nastolatków w towarzystwie osoby dorosłej wyłamało ogrodzenie placu zabaw w Przedszkolu nr 11 przy ul. Krzemienieckiej. Potem zdewastowali urządzenia do zabawy i wypalili dziurę w syntetycznej nawierzchni.

Nie wszyscy złodziej są jednak bezkarni. Dzięki obywatelskiej postawie mieszkanki ul. Bydgoskiej ustaleni zostali złodzieje zjeżdżalni dla dzieci  z tutejszego placu zabaw. Widząc jak pakują skradziony element do służbowego samochodu natychmiast zawiadomiła policję.  Właściciel firmy gdy się o tym dowiedział kazał złodziejom odwieźć skradziony element i z powrotem zamontować, co też zrobili. Obaj stracili pracę. Poniosą tez konsekwencje karne.

 Gdy zauważymy, że ktoś niszczy nasze wspólne mienie, natychmiast informujmy policję albo straż miejską. Szybka reakcja daję szansę na ujęcie sprawców. Uszkodzenie lub zniszczenie mienia publicznego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności, a w przypadku poważniejszych dewastacji – wyrokiem nawet do pięciu lat więzienia. Także pięć lat grozi za kradzież.