USAFE Band w Legnicy - Freedom 250 przyniesie Broadway i filmowe hity

FOT. Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
Legnica dostanie wiosenny zastrzyk muzyki zza oceanu dzięki United States Air Forces in Europe Band - program Freedom 250: American Musical Treasures zapowiada się na wieczór pełen znanych melodii i widowiskowego brzmienia. 17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 18:00 spotykamy się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała), a darmowe wejściówki do odebrania w Galerii Satyrykon (Rynek 36).
- Freedom 250: American Musical Treasures przywróci na żywo Broadway i ścieżki filmowe, które wszyscy znają
- Orkiestra United States Air Forces in Europe pokaże, że wojskowa tradycja może być spektaklem dla każdego
- Kapitan Michael P. Flynn poprowadzi zespół i wniesie doświadczenie ze scen całego świata
Freedom 250: American Musical Treasures przywróci na żywo Broadway i ścieżki filmowe, które wszyscy znają
Orkiestra przyjedzie z repertuarem skrojonym pod miłośników kina i musicalu - od fragmentów z “Star Wars Trilogy” Johna Williamsa, przez nuty z “The Lion King” Hansa Zimmera, aż po “An American in Paris” George’a Gershwina i symfoniczne wariacje z “Pirates of the Caribbean” Klausa Badelta. To repertuar, który łatwo rozpoznasz od pierwszego taktu i który zadziała jak filmowy soundtrack na żywo 🎬🎶.
Grafik wydarzenia:
- 17.04.2026 - piątek - 18:00 - Sala Królewska Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2)
Orkiestra United States Air Forces in Europe pokaże, że wojskowa tradycja może być spektaklem dla każdego
Zespół ma korzenie sięgające 1943 roku - założony przez Glenna Millera, z misją podnoszenia morale w trudnych czasach, dziś to formacja licząca około 45 muzyków i dająca blisko 300 koncertów rocznie w Europie i Afryce. W praktyce oznacza to połączenie doskonałego rzemiosła muzycznego z doświadczeniem scenicznym - występy orkiestry są transmitowane w radio i telewizji, a ich trasa Freedom 250 odwiedzi kilka polskich miast, w tym Legnicę. To nie tylko koncert - to mały historyczny spektakl, w którym spotykają się muzyka, kultura i relacje międzynarodowe.
Kapitan Michael P. Flynn poprowadzi zespół i wniesie doświadczenie ze scen całego świata
Koncert w Legnicy poprowadzi kapitan Michael P. Flynn - drugi dyrygent USAFE Band, który łączy wojskową służbę z bogatą karierą akademicką i dyrygencką. W jego życiorysie są uczelnie w USA, praca z orkiestrami i międzynarodowe doświadczenia jako gościnny dyrygent. Flynn ma doktorat z trąbki i dyrygentury z University of Miami z 2010 roku i kontynuuje studia doktoranckie w dyrygenturze orkiestr dętych na University of Southern Mississippi, a przed służbą uczył i dyrygował w kilku instytucjach muzycznych w USA i na Bliskim Wschodzie. Jego obecność na batucie to gwarancja muzycznej precyzji i dramaturgii wykonania.
Bilety - powtórka praktyczna:
- Darmowe wejściówki do odebrania w Galerii Satyrykon (Rynek 36).
Powtórzę jeszcze raz, żeby nikt nie przegapił - darmowe wejściówki do odebrania w Galerii Satyrykon (Rynek 36).
Przyjdź, jeśli chcesz poczuć wielkie orkiestralne brzmienie w kameralnej, zabytkowej Sali Królewskiej i zobaczyć, jak amerykańska wojskowa orkiestra potrafi zamienić znane melodie w prawdziwe sceniczne przeżycie. :)
na podstawie: Legnickie Centrum Kultury.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Kontrola 103 pojazdów w Legnicy. Motocykliści bez ani jednego wykroczenia

Rzeźby jak pieczywo, rozmowa o konsumpcjonizmie

Cudzoziemcy mogą dostać bezpłatną pomoc. Kurs polskiego i wsparcie w pracy

Chopin zabrzmi pod gołym niebem. Niedzielny koncert w Parku Miejskim

Policja sprawdza motocyklistów w Legnicy. Liczy się każdy szczegół

Perseidy nad Legnicą. Wieczór dla fanów gwiazd i fotografii

Ponad 760 tysięcy złotych na posiłki i żywność dla potrzebujących w Legnicy

Ogień, młot i srebrne klucze. Kowale znów spotkają się w Legnicy

Chopin pod legnicką muszlą - niedzielny koncert w parku

Wakacyjna lekcja bezpieczeństwa w Legnicy. Policjant odpowiadał na pytania dzieci

Rezerwy wody zabezpieczają Legnicę. Zakład ma możliwości dalszego rozwoju

Ponad 10 mln zł wsparcia na Iwaszkiewicza. Powstanie nowa pętla autobusowa

21-latek zniknął pod wodą w Rokitkach - strażacy walczyli o jego życie

Radiowóz i policyjny sprzęt na festynie w Kwiatkowicach
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu Filia w Legnicy - kontakt, godziny, rejestracja
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom” w Legnicy - kontakt, opieka całodobowa, dostępność
- Prokuratura Okręgowa w Legnicy - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienia o przestępstwie
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu - Oddział w Legnicy
- Delegatura Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu w Legnicy - paszporty, cudzoziemcy, sprawy obywatelskie
- Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy - zajęcia, adresy i kontakt
