Zima pełna aktywności - półkolonie w czterech szkołach rozruszają dzieci

W czasie ferii Legnica przygotowała bogatą ofertę półkolonii dla uczniów szkół podstawowych – jeden dwutygodniowy turnus pełen zajęć sportowych, warsztatów i wyjazdów. Miasto stawia na różnorodność, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice mogą liczyć na program łączący zabawę z elementami edukacji i bezpieczeństwa.
- Gdzie w Legnicy dzieci będą spędzać ferie
- Program półkolonii - od taekwondo po mobilne planetarium
Gdzie w Legnicy dzieci będą spędzać ferie
Miasto zorganizowało zajęcia w czterech placówkach oświatowych, które udostępnią świetlice, sale gimnastyczne, pracownie komputerowe oraz boiska. Półkolonie odbywają się w następujących szkołach:
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Zespół Szkół Integracyjnych
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
Dyrektorzy tych szkół zaplanowali programy tak, by łączyły aktywność w budynkach i na świeżym powietrzu oraz zapewniały wyjazdy autokarowe do atrakcji poza miastem.
Program półkolonii - od taekwondo po mobilne planetarium
Każda placówka przygotowała inny zestaw zajęć, dzięki czemu oferta jest urozmaicona:
- W Szkole Podstawowej nr 2 przewidziano m.in. treningi taekwondo z mistrzem Polski Kamilem Śmigielskim, warsztaty kulinarne (czekolada, pizza), wspinaczkę, kreatywne budowanie z klocków LEGO, warsztaty plastyczne w tym decoupage, naukę pisania po japońsku, seans w mobilnym planetarium oraz wycieczki do Kolejkowa w Jeleniej Górze , zagrody alpak, Muzeum Miedzi i Centrum Witelona.
- W Szkole Podstawowej nr 6 dzieci pojadą m.in. do Alpakarni w Oborze koło Lubina (zajęcia rękodzielnicze, gra terenowa, ognisko) oraz do serowarni w Lutomierzu na warsztaty warzenia sera. W programie są też warsztaty SLIME, warsztaty pizzy, zabawa „Wioska indiańska”, bal karnawałowy, kino, park trampolin oraz konkursy plastyczne i sportowe.
- Zespół Szkół Integracyjnych zaplanował wycieczki do Edukacyjnej Zagrody w Dobkowie (m.in. warsztaty „Kolorowe laboratorium”), wyjazdy do Wrocławia z odwiedzinami Kolejkowa, zajęcia z legorobotyki, druk 3D, warsztaty kulinarne, rękodzieło, konkursy plastyczne, zajęcia integracyjne i spotkanie ze Strażą Miejską poświęcone bezpiecznym feriom.
- W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 półkolonie prowadzone są pod hasłem „Ruch i przygoda zdrowia wam doda” i skupiają się na aktywności fizycznej, spacerach po mieście, grach zespołowych oraz wycieczkach do Jaworzyny Śląskiej i Wioski Darów Lasu w Borówkach.
Rodzice powinni pamiętać, że oferta łączy zajęcia stacjonarne z wyjazdami i aktywnościami na świeżym powietrzu, więc warto zadbać o wygodne ubranie oraz ewentualne zgody na wycieczki.
Dla mieszkańców to okazja, by ferie były bardziej niż opieką nad dzieckiem — to czas, gdy mali uczestnicy poznają nowe zainteresowania, aktywnie spędzają czas i wracają do domu z konkretnymi doświadczeniami i pamiątkami z warsztatów.
na podstawie: Urząd Miasta w Legnicy.
Autor: krystian

