DERMABUS na Placu Słowiańskim w Legnicy - darmowe badania dermatologiczne 5 października 2025

W niedzielę 5 października na Placu Słowiańskim od 10.00 do 16.00 stanie mobilny gabinet DERMABUS - legniczanie mogą bezpłatnie zbadać skórę, w tym pod kątem łuszczycy i atopowego zapalenia skóry, oraz skorzystać z konsultacji psychologa i punktu informacyjnego PSOs.
- Sprawdź ofertę DERMABUSA w Legnicy
- Przyjdź i zgłoś się do wolontariuszy - miejsca są ograniczone
- Skorzystaj z konsultacji psychologa i punktu informacyjnego PSOs
Sprawdź ofertę DERMABUSA w Legnicy
W mobilnym gabinecie specjaliści będą diagnozować choroby skóry, zwracając uwagę m.in. na łuszczycę oraz atopowe zapalenie skóry (AZS). Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej organizowanej przez Fundację AMICUS przy wsparciu Kliniki Dermatologii PIM MSWiA w Warszawie. Badania są bezpłatne i odbywają się jedynie w wyznaczonych godzinach - 10.00–16.00.
Przyjdź i zgłoś się do wolontariuszy - miejsca są ograniczone
Udział nie wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej - wystarczy zgłosić się w dniu wydarzenia do wolontariuszy Fundacji AMICUS. Organizatorzy przypominają, że liczba miejsc w DERMABUSIE jest ograniczona, więc najlepiej pojawić się wcześniej, jeśli zależy nam na badaniu.
Skorzystaj z konsultacji psychologa i punktu informacyjnego PSOs
Poza oceną dermatologiczną w Legnicy dostępne będą także konsultacje psychologa i psychoterapeuty oraz mobilny punkt informacyjny PSOs, który udzieli dodatkowego wsparcia i informacji. Wydarzenie odbywa się pod patronatem prof. Ireny Waleckiej, Kierownika Kliniki Dermatologii CMKP / PIM MSWiA w Warszawie, przy wsparciu Rzecznika Praw Pacjenta, Kliniki Manufaktura Zdrowia i Urody w Warszawie oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.
na podstawie: UM Legnica.
Autor: krystian