Wypełnij anonimową ankietę i pomóż tworzyć program profilaktyki Legnicy

Masz kilka minut? Twoja odpowiedź może zmienić ofertę wsparcia w Legnicy na lata 2026–2029 — miasto prosi o wypełnienie anonimowej ankiety, która posłuży do przygotowania programu profilaktycznego.
- Weź udział w badaniu o problemach społecznych w Legnicy - wypełnij ankietę do 19 września 2025
- Wpłyń na to, jakie działania profilaktyczne będzie realizować Legnica
Weź udział w badaniu o problemach społecznych w Legnicy - wypełnij ankietę do 19 września 2025
Urząd Miasta w Legnicy prowadzi ogólnomiejskie badanie, którego wyniki posłużą do opracowania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2026–2029. Ankiety są dostępne online i można je wypełniać do 19 września 2025 r.
Badanie jest anonimowe i dobrowolne. Adresowane jest do dwóch grup: uczniów legnickich szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców miasta. Na początku formularza uczestnicy mogą zostać poproszeni o wpisanie hasła - słowo: badania (małymi literami). Odpowiedzi wysyłane są automatycznie po kliknięciu przycisku “wyślij” i trafiają do zbiorczej bazy dla całego miasta, gdzie analizowane będą wyłącznie wyniki zbiorcze.
Wpłyń na to, jakie działania profilaktyczne będzie realizować Legnica
Dlaczego warto poświęcić te kilka minut? Raport wypracowany na podstawie ankiet ma stać się podstawą do planowania konkretnej pomocy i działań zapobiegawczych: od działań profilaktycznych skierowanych do młodzieży, przez programy ograniczania szkód zdrowotnych, po wsparcie osób i rodzin dotkniętych przemocą czy uzależnieniami.
Diagnoza ma wspierać prace takich podmiotów jak Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także inne instytucje i organizacje działające w Legnicy. Dzięki zebranym danym miasto będzie mogło lepiej dopasować ofertę wsparcia do rzeczywistych potrzeb mieszkańców i poprawić jakość usług społecznych.
Udział w badaniu to praktyczna możliwość wpływu na lokalną politykę społeczną. Im więcej osób odpowie, tym pełniejszy obraz problemów i potrzeb otrzymają decydenci.
Za nadzór nad badaniami odpowiada:
Karolina Rokitnicka, Inspektor ds. profilaktyki uzależnień i promocji zdrowia w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy
Kontakt do osoby nadzorującej: tel. 76 721 22 52, e-mail: [email protected]
Na podst. Urząd Miasta Legnica
Ostatnie Artykuły

Majówka na drogach - policja bierze pod lupę prędkość i trzeźwość kierowców

W Legnicy autobusy pojadą inaczej na majówkę. Trzy dni z innym rozkładem

Żłobek na Piekarach już z dachem. To ważny krok dla setki dzieci

Legnicka Karta Miejska wraca na Polanę Angielską z punktem dla mieszkańców

Co w prezencie dla maturzysty?

W Legnicy rusza „Tryptyk haniebny” - debiut Witkowskiego w mroku średniowiecza

Legnica szykuje Psiątanie. Wokół schroniska ruszą wspólne porządki

Kaczawa znów ruszy w legendy - jubileuszowy Spływ Samoróbek wraca do Legnicy

Pod Legnicą rozbito tytoniowy biznes za pół miliona - trzy osoby zatrzymane

Bezpłatne szkolenia i certyfikat dla dolnośląskich NGO ruszają

Majowy kalendarz kultury już w Legnicy. W „Kulturalniku” zebrano najciekawsze plany

Długi weekend na działkach - policja ostrzega przed chwilą nieuwagi

W Legnicy policjanci ostrzegli uczniów - hejt i mowa nienawiści pod lupą

3 wiosenne motywy, które podbijają Pinterest – jak gustownie wprowadzić je do aranżacji?
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy - zajęcia artystyczne, sekcje, kontakt
- Nadleśnictwo Legnica - kontakt, godziny, leśnictwa, drewno i sadzonki
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy - zasiłki, dodatki i wsparcie dla mieszkańców
- Delegatura Inspekcji Handlowej w Legnicy - kontakt, zasięg, sprawy konsumenckie
- Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Legnicy - zajęcia, terapie i zapisy
- Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego - filie, godziny i katalog online
