Miedź II Legnica zdobywa Superpuchar Dolnego Śląska, pokonując Barycz Sułów 1:0
Miedź II Legnica z historycznym triumfem w Superpucharze Dolnego Śląska

W emocjonującym meczu, który przejdzie do historii, Miedź II Legnica zdobyła pierwszy w swojej historii Superpuchar Dolnego Śląska, pokonując Barycz Sułów. Spotkanie, które odbyło się na neutralnym terenie, dostarczyło kibicom wielu emocji oraz momentów pełnych napięcia. Obie drużyny walczyły do ostatniej chwili, a zwycięska bramka padła w pierwszej części meczu, co zadecydowało o losach spotkania.

Rozpoczęcie rywalizacji i pierwsze emocje na boisku

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznych akcji, które szybko wzbudziły zainteresowanie zgromadzonej publiczności. Już w drugiej minucie Mateusz Stempin z Miedzi II oddał groźny strzał, który zakończył się rzutem rożnym. W miarę upływu czasu gra nabrała tempa, a obie drużyny starały się zdobyć przewagę. W 20. minucie, po strzale Marcina Manikowskiego, bramkarz Baryczy, Dominik Budzyński, musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, ratując swoją drużynę przed stratą gola.

Decydujące momenty - bramka dla Miedzi

Przełomowym momentem meczu okazała się 23. minuta, gdy Mateusz Ciapa oddał piękny strzał sprzed szesnastki, jednak piłka została odbita przez bramkarza. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Babacar Diallo strzałem głową zdobył jedyną bramkę meczu, dając legniczanom prowadzenie. Miedź II, podtrzymując presję, miała kolejne okazje, a w 29. minucie Ciapa znów próbował zaskoczyć rywali, jednak jego strzał minął bramkę.

Druga połowa i walka do ostatniej chwili

W drugiej części meczu Barycz Sułów zintensyfikowała swoje wysiłki w poszukiwaniu wyrównania. Mimo kilku groźnych sytuacji, w tym strzału Emmanuela Okoh'a, który trafił w słupek, legniczanie zdołali obronić swoją przewagę. Z kolei w doliczonym czasie gry Michał Kaczmar miał szansę na podwyższenie wyniku, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Miedzi II, co było powodem do radości dla kibiców i zawodników.

Superpuchar Dolnego Śląska to nie tylko ważne osiągnięcie dla klubu, ale również dowód na to, że Miedź II ma ogromny potencjał i może stawać się coraz bardziej konkurencyjna na poziomie regionalnym. Zwycięstwo to z pewnością doda im pewności siebie w nadchodzących rozgrywkach.

Bramka: Babacar Diallo (23’)

Żółte kartki: Błażej Żarkowski (82’), Filip Chadała (89’) - Maciej Tomaszewski (51’), Maciej Matusik (83’), Jakub Bohdanowicz (90+2’)

Sędziował: Marek Opaliński

Asystenci: Łukasz Sobiło, Sławomir Cierlik

Sędzia techniczny: Amadeusz Opaliński

Miedź II: 77. Filip Chadała - 3. Jan Leończyk, 5. Jakub Kaczemba (46’ 7. Louis Marcus Poznański), 8. Mateusz Ciapa, 9. Szymon Skrzypczak, 10. Marcin Manikowski (61’ 19. Michał Kaczmar), 11. Błażej Żarkowski, 17. Igor Maliszewski (54’ 14. Emmanuel Okoh, 90+6’ 13. Miłosz Stępnik), 24. Babacar Diallo, 25. Wiktor Wawrzyniak, 71. Marcin Garuch

Rezerwowi: 30. Oskar Janicki, 2. Marcin Umnicki, 6. Adam Czornij, 18. Karol Maszało, 28. Emerum Chibuike Moses

Barycz: 55. Dominik Budzyński - 2. Wojciech Łuczak (54’ 8. Jakub Smektała), 3. Marcin Wdowiak, 4. Maciej Tomaszewski, 5. Mateusz Stempin (72’ 22. Jakub Gil), 7. Dawid Bąk (54’ 18. Jakub Bohdanowicz), 10. Adrian Puchała (86’ 33. Piotr Chodziutko), 13. Patryk Caliński, 16. Grzegorz Kotowicz (75’ 11. Maciej Matusik), 17. Maciej Bachta, 27. Wiktor Kacprzak (54’ 9. Piotr Grzelczak)