Uczniowie SP 16 z Legnicy odwiedzili szkołę partnerską w Miśni
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 odwiedzili swoich niemieckich rówieśników w Miśni, wzmacniając międzynarodową współpracę i ciesząc się lokalnymi atrakcjami. To spotkanie było pełne edukacyjnych i kulturalnych doświadczeń, które uczniowie długo będą wspominać.
  1. Spotkanie z burmistrzem Miśni Markusem Rennerem.
  2. Smakowanie kuchni saksońskiej.
  3. Udział w grze terenowej w Miśni.
  4. Zwiedzanie Manufaktury Porcelany.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego mieli okazję odwiedzić partnerską szkołę Pestalozzi Oberschule w Miśni. To była nie tylko okazja do nauki, ale również do zacieśnienia więzi między polskimi a niemieckimi uczniami.

Podczas wizyty, młodzież z Legnicy miała przyjemność spotkać się z burmistrzem Miśni, Markusem Rennerem. Burmistrz wyraził zadowolenie z rozwijającej się współpracy między szkołami i wyraził nadzieję na kolejne spotkania. "Cieszy mnie współpraca obu szkół i mam nadzieję na kolejne spotkania" - powiedział Markus Renner.

Jednym z głównych punktów programu była degustacja regionalnej kuchni saksońskiej. Uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw, co pozwoliło im lepiej poznać kulturę i zwyczaje swoich niemieckich rówieśników.

Niezwykle interesującym elementem wizyty była także gra terenowa, w której polscy i niemieccy uczniowie wspólnie poszukiwali zabytków i interesujących miejsc w Miśni. To była nie tylko świetna zabawa, ale również sposób na naukę historii i geografii miasta.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Manufakturze Porcelany, gdzie uczniowie mogli zobaczyć proces tworzenia porcelany oraz poznać bogatą historię tego rzemiosła. Było to niezwykle ciekawe i pouczające doświadczenie.

Już w październiku Szkoła Podstawowa nr 16 ponownie będzie gościć swoich przyjaciół z Miśni. To kolejne spotkanie, które z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zacieśnienia międzynarodowych więzi.


Na podstawie: Urząd Miasta Legnica