Remont ul. Gwiezdnej rusza w środę, zmiany w organizacji ruchu
W środę rozpocznie się długo wyczekiwany remont ul. Gwiezdnej. Mieszkańcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które mogą wpłynąć na ich codzienne przemieszczanie się. Ruch pieszych nie ulegnie zmianie, jednak kierowcy muszą być gotowi na czasowe utrudnienia.
  1. Rozpoczęcie prac: środa, 5 czerwca
  2. Etapowy remont nawierzchni i miejsc postojowych
  3. Dojazd do punktów handlowych i usługowych będzie zapewniony
  4. Planowane zakończenie prac: koniec sierpnia

W najbliższą środę, 5 czerwca, rozpocznie się remont ul. Gwiezdnej, co wiąże się z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu drogowego. Prace będą prowadzone etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Na czas robót, fragmenty jezdni będą zamykane dla ruchu pojazdów.

Zakres robót obejmuje remont nawierzchni oraz miejsc postojowych. Po sfrezowaniu starej nawierzchni, zostanie ułożona nowa, a także wymienione zostaną krawężniki i konstrukcje zatok postojowych. Prace będą przemieszczać się od ulicy Wrocławskiej do alei Piłsudskiego.

W pierwszym etapie remontu, dojazd do punktów handlowych i usługowych będzie możliwy od alei Piłsudskiego oraz od ulicy Zesłańców Sybiru. Dodatkowo, obsługa parkingu przy sklepie „Biedronka” będzie zapewniona przez co najmniej jeden funkcjonujący zjazd. Jeśli pojawią się utrudnienia w obrębie skrzyżowań ul. Gwiezdnej z ul. Zesłańców Sybiru i ul. Górniczą, ruch będzie kierowany przez odpowiednie służby.

„Ruch pieszych będzie odbywał się bez zmian. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego” – apeluje Zarząd Dróg Miejskich. Na bieżąco będą również przekazywane informacje o zmianach w czasowej organizacji ruchu.

Przetarg na remont ul. Gwiezdnej wygrało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane, a koszt prac oszacowano na około 916 tys. zł. Planowane zakończenie robót przewidziano na koniec sierpnia bieżącego roku.


Opierając się na: Urząd Miasta Legnica