Po raz kolejny Dolnośląski Festiwal Nauki zawitał do Legnicy

Broń nieśmiercionośna, sztuki walki, strażacy, elektryczne samochody, malarstwa a medycyna to tylko niektóre z zajmujących, naukowych wątków, jakie pojawią się podczas legnickiej odsłony Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, która rozpoczyna się we wtorek 26 września br.

Impreza, która w naszym mieście gości od pierwszej edycji jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce. Tegoroczne hasło „Nauka porusza” to  ukłon w stronę jednego z bohaterów festiwalu - Mikołaja Kopernika. Hasło w pełni oddaje również jej program, poruszone zostaną atrakcyjne tematy, poruszone myśli i uczucia a podczas imprez warsztatowych poruszone będzie nawet ciało.

Ciekawym elementem tegorocznego programu będą wątki militarne. Festiwal zainaugurują dwie imprezy na filii Politechniki Wrocławskiej:  pokaz i warsztaty  „Nauczanie wybranych elementów wojskowego systemu walki. Zabawa z oporem własnego ciała”, które poprowadzi  ppłk dr Mirosław Meńkarski z udziałem podchorążych z Uczelnianej Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz pokazy samochodów elektrycznych i strażacki.

Szczegółowy program legnickiej odsłony Festiwalu Nauki, w którym nie zabraknie wątków związanych z medycyną, klimatologią czy robotyką zamieszczony jest w linku poniżej:

https://www.festiwal.wroc.pl/spis-tresci/?panel_tematyczny=Legnica

 

Powrót na listę aktualności