Przecinarka plazmowa CNC – zaoszczędzić nawet milion złotych!

Cięcie plazmą to technika cięcia metalu, która polega na jego topieniu i wyrzucanie ze szczeliny. Proces ten możliwy jest dzięki plazmowemu łukowi elektrycznemu działającemu pod wpływem dużej energii kinetycznej. Powoli staje się to najpopularniejszą metodą obróbki metali, jednak do jej wykorzystania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Urządzeniem, które warto zdecydowanie wyróżnić w tym segmencie jest przecinarka plazmowa DYNAMIC X-PRO. Poniżej dowiesz się, dlaczego warto postawić na tę maszynę i zapewnić sobie maksymalną wydajność.

Przecinarka DYNAMIC X-PRO – bezkonkurencyjna w swojej klasie

Przecinarka plazmowa DYNAMIC X-PRO to urządzenie najwyższej jakości pozwalające na uzyskiwanie najlepszych efektów. Jej skuteczność wśród kompaktowych przecinarek jest niezrównana – nic innego nie oferuje takiej dynamiki i przyspieszenia. Wszystko to przy zachowaniu maksymalnej precyzji i najwyższej jakości cięcia.

Zadbaliśmy również o pełne bezpieczeństwo operatora, nie tylko spełniając odpowiednie normy, ale również przez podniesienie standardów zabezpieczeń w zakresie BHP. Wprowadziliśmy w naszym urządzeniu innowacyjny system Guard Line-O zapewniający ochronę nie tylko w obszarze roboczym maszyny, ale również w zewnętrznej strefie, w której przebywa osoba pracująca z tym sprzętem.

Zalety DYNAMIC X-PRO – doskonała wydajność oszczędzająca pieniądze

Obecnie w dalszym ciągu najczęściej wykorzystywane jest cięcie laserem – to skuteczna metoda, która nie może jednak równać się z przecinarkami plazmowymi? Dlaczego? Przede wszystkim przez wspomnianą wyżej dynamikę i precyzję samego cięcia, jednak nie jest to jedyny wyznacznik. Znaczną różnicę zaobserwujemy także w aspekcie ekonomicznymplazma do cięcia jest znacznie tańsza. Podczas pracy wykorzystuje głównie tlen i powietrze z kompresor oraz nie wymaga specjalistycznych i czystych blach, przez co części eksploatacyjne generują niższe koszty. Sama cena maszyny ma tutaj także duży wpływ, ponieważ przecinarkę DYNAMIC X-PRO kupisz już od 260 000 złotych – za urządzenie laserowe o zbliżonych osiągach należy zapłacić znacznie więcej. 

Nasze maszyny są także dostosowane doskonale do rozbudowy, przez co podczas rozwoju nie będziesz trzeba wymieniać jej na większą – wystarczy dokupić kilka modułów, które są bardzo łatwe w instalacji. Z bogatej oferty wyposażenia dodatkowego STIGAL możesz dołożyć jakikolwiek element, lub zwiększyć powierzchnię roboczą bez przerywania procesu produkcji.

Podstawowe parametry DYNAMIC X-PRO prezentują się następująco:

  • szerokość robocza – 1500 mm,
  • długość robocza – 3000 mm,
  • prędkość przejazdowa – 22 m/min,
  • dokładność  pozycjonowania – +/- 0,05 mm,
  • maksymalna grubość blachy/cięcia – 50 mm (zależy od wybranego agregatu).

Pełną specyfikację techniczną i więcej informacji uzyskasz, odwiedzając naszą stronę internetową – poznaj jeszcze więcej zalet posiadania przecinarki plazmowej DYNAMIC X-PRO

W naszej ofercie posiadamy również inne maszyny różniące się parametrami i charakterystyką – skontaktuj się z nami i zdecyduj się, która przecinarka plazmowa CNC pasować będzie do specyfiki Twojego zakładu. Zapraszamy – STIGAL.