UM Legnica: Kolejny sukces Legnicy w prestiżowym rankingu Perły Samorządu
Legnica zajęła drugie miejsce w kategorii gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców w prestiżowym rankingu Perły Samorządu zorganizowanym już po raz 10 przez Dziennik Gazeta Prawna. To już kolejne wyróżnienie naszego miasta w tym rankingu.
Wyróżnienie odebrał prezydent Tadeusz Krzakowski podczas konferencji Perły samorządu w Gdyni.
Perły Samorządu przyznawane w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.
Celem rankingu jest docenienie i nagrodzenie tych gmin i włodarzy, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby. W tym roku ponownie sprawdzono, jak samorządy rozwijają lokalną gospodarkę, dbają o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, jak otaczają opieką osoby ze szczególnymi potrzebami czy dbają o środowisko i czystość powietrza. Udział w rankingu jest bezpłatny. Nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła, złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Główne wartości rankingu to bezstronność i równość szans.
Powrót na listę aktualności
Urząd Miasta Legnicy, portal.legnica.eu/aktualnosci/kolejny-sukces-legnicy-w-prestizowym-rankingu-perly-samorzadu,17759,1,6.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Legnica odzyskała ponad 10 milionów złotych, które zniknęły w rozliczeniach CIT

Palmy z naturalnych gałązek trafiły do starostwa i stały się świątecznym gestem pamięci

Zjadł, wypił i nie zapłacił - w Legnicy policja przerwała gastronomiczny numer

Nerwowy kierowca na Piastowskiej wpadł na zakazie i cudzych tablicach

Biznes w Legnicy spotka się przy jednym stole i od razu przejdzie do konkretów

Pod ziemią Legnicy biegnie sieć większa niż trasa do Białegostoku i czeka na odnowę

Legnicka hala szykuje się na bój z wiceliderem i głośny doping kibiców

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Przedszkolaki wniosły wiosnę do legnickiego starostwa i rozbroiły urzędowy spokój
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – SKRA Częstochowa – Miedź Legnica II 1:0](/images/mecz/thumbnails/skra-czestochowa-miedz-legnica-ii-25032026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – SKRA Częstochowa – Miedź Legnica II 1:0

Najdłużej panujący mistrzowie KSW

W galerii woda opowie o pamięci regionu i dawnych obrzędach

SREBRO wyszło na ulicę i od razu przyciąga spojrzenia na Koperniku

