LBO 2021. Kto zbuduje minirampę na skateparku? Miasto ogłosiło przetarg

Ogłoszony został drugi przetarg na rozbudowę skateparku przy ul. Cynkowej w Parku Bielańskim. W ramach tego zadania zostanie zbudowana minirampa do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i bmx.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 23 czerwca. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny, przekraczającej możliwości zamawiającego.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj minirampy dwupoziomowej o wymiarach 935x854x120/150 w technologii betonowej, ogrodzenia, opaski wokół obiektu i chodnika z kostki betonowej, a także jej odpowiedniego oświetlenia.

Przypomnijmy. Legnicki skatepark to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych tego rodzaju obiektów w regionie. Jest tu betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach oraz różnorodne instalacje. Obiekt jest także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dwupoziomowy plac skateparku o wymiarach 62x25 metrów jest ogrodzony i oświetlony. Powstał on w 2013 r.

Ze skateparkiem sąsiaduje zbudowany w 2017 r. pumptrack, czyli asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Zarówno skatepark, jak i pumptrack, cieszą się olbrzymią popularnością wśród legniczan i gości. Teraz dojdą kolejne atrakcje.