Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Podłogi drewniane czy wyłożone płytkami – jakie będą lepsze?

Wybór odpowiedniej podłogi jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas generalnego remontu czy wykończenia wnętrza. Chociaż płytki i kafelki są powszechnie uważane za wygodne i funkcjonalne, obecnie szala zdecydowanie przeważa się na stronę drewna i wyrobów wytwarzanych właśnie z niego.

Dlaczego podłogi drewniane?

Można pomyśleć, że to przecież jedynie płytki będą nadawać się do miejsc narażonych na działanie wilgoci i pary, jak kuchnia czy łazienka. Jak się jednak okazuje, nowoczesne podłogi drewniane sprawdzają się równie dobrze, nawet w trudnych warunkach. Podłogi drewniane wybierane są często również ze względów czysto estetycznych – widok drewna jest uspokajający, naturalny, przypomina nam o kontakcie człowieka z naturą – w przeciwieństwie do industrialnych płytek. Podłogi drewniane gdy zastosować egzotyczne i mało znane u nas gatunki drzew, mogą stanowić niezwykłą, niepowtarzalną ozdobę, jakiej wszyscy będą nam zazdrościć. To jednak nie wszystkie powody, dla których warto mieć w domu podłogi drewniane.

Podłogi drewniane – czyste, aż miło

Jeśli płytki na podłodze potłuką się lub zetrą, trzeba je skuć i położyć nowe, co wiąże się kłopotliwym, dużym remontem. W przypadku drewnianych podłóg wystarczy ich odnowienie i nałożenie świeżego lakieru, co jest znacznie mniej inwazyjną operacją, a także znacznie tańszą.