Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Kiedy należy zastosować herbicydy selektywne?

Nowoczesne środki ochrony roślin pozwalają nam dużo wygodniej i bezpieczniej zadbać o należytą ochronę naszych upraw. Tocząc bój z uciążliwymi chwastami występującymi na aktywnych uprawach musimy sięgnąć po specjalne herbicydy selektywne, które wyeliminują określony rodzaj roślin i nie zaszkodzą naszej plantacji.

W jaki sposób działają herbicydy o działaniu selektywnym?

Jak sama nazwa wskazuje, taki preparat działa wyłącznie na wyselekcjonowaną grupę roślin. Dostępne herbicydy selektywne są niezbędne w sytuacji, gdy chcemy się pozbyć chwastów oraz roślin inwazyjnych na terenach objętych uprawą. Starannie stworzone mieszanki składników szkodzą jedynie wybranym roślinom i nie szkodzą plantacji. Herbicydy selektywne możemy podzielić ze względu na szkodliwość dla roślin dwuliściennych lub jednoliściennych.

Jak wybrać odpowiedni herbicyd?

Środki ochrony roślin powinny być w pełni dostosowane do warunków uprawy. Producenci dostarczają nam szczegółowej specyfikacji, która pozwala sprawdzić, z jakimi roślinami możemy skuteczne walczyć z pomocą wybranego preparatu.

Nowoczesne herbicydy są produkowane z myślą o konkretnym zastosowaniu. Możemy wybrać produkty idealne do ogródków warzywnych, przy uprawie zboża, a także takie, które pomogą usunąć chwasty nie szkodząc trawie oraz roślinności estetycznej. Warto zdecydować się na zakupy online, które mogą nam zaoferować znacznie szerszy wybór produktów, a także przystępniejsze ceny.