Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Cena antywłamaniowych rolet kryje w sobie 6 korzyści, które czynią ją śmiesznie niską. Poznaj je.

Żaluzje fasadowe posiadają wiele bardzo przydatnych w życiu codziennym właściwości. Odpowiednio dobrane są nie tylko niezwykle użyteczne, ale również pięknie skomponowane z fasadą budynku, stanowiąc dodatkowo ciekawe zdobienie. Przykładów jest wiele, a do najbardziej jaskrawych z nich zaliczyć można bez wątpienia zasłony typu shutters, czy też rolety rzymskie. Tym bardziej dziwi fakt, że, gdy chodzi o rolety antywłamaniowe cena wcale nie jest wygórowana. Dzieje się tak, ponieważ swoje cudowne właściwości rolety antywłamaniowe zawdzięczają prostocie i genialnym rozwiązaniom.

Żaluzje zewnętrzne – co to jest?

Żaluzje zewnętrzne stanowią system zasłonowy montowany po zewnętrznej stronie okna. Pełni on określone funkcje, spośród których najbardziej popularnych jest antywłamaniowa. Ciekawostką jest, że nie jest to atrybut wszystkich rolet dostępnych na rynku, a tylko wybranych. Inne ich zalety są natomiast równie atrakcyjne dla użytkowników i przypisać je można każdemu rodzajowi zewnętrznych rolet okiennych. Te jednak wypunktujemy na samym końcu artykułu. Ze względu na umiejscowienie rolet, dzielimy je na cztery rodzaje:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym, jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Systemy zasłonowe najlepiej uwzględniać jak najwcześniej, czyli na etapie projektowania lub budowania domu. Umożliwia to ulokowanie skrzynki rolety w nadprożu, a to z kolei sprawia, że nie zasłania ona powierzchni okna i można ją ładnie zabudować. Z kolei konstrukcja zewnętrznych rolet okiennych jestbardzoprostai przedstawia się następująco:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Żaluzje i rolety najlepiej funkcjonują z napędem elektrycznym. Jest on zdecydowanie lepszy od manualnego, ponieważ nie musimy podchodzić do okna, by regulować stopień jego zakrycia – wystarczy nacisnąć guzik na pilocie lub połączyć się za pomocą telefonu czy tabletu. Posiadają one również bardziej zaawansowane technologicznie funkcje i są prostsze w montażu, a to może wpłynąć na finalną cenę rolet zewnętrznych.

Zalety rolet antywłamaniowych – czy warto w nie inwestować?

O tym, czy warto, każdy musi zadecydować sam. My pragniemy jedynie uczynić ten wybór prostszym. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie aż sześciu największych zalet rolet antywłamaniowych, o których każdy potencjalny użytkownik powinien wiedzieć:

 1. Chronią przed upałami w porze letniej – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia
 2. Chronią przed mrozami w porze zimowej – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu
 3. Chronią przed włamywaczami – tu jednak warto nadmienić, iż by roleta była godna miana „antywłamaniowej”, powinna spełniać kilka warunków. Powinna ona posiadać blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 4. Chronią przed hałasem dobiegającym z okolicy – szczególnie przydatne w dużych miastach i przy uczęszczanych drogach.
 5. Chronią naszą prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami osób niepożądanych.
 6. Zdobią fasadę budynku – tutaj na wyróżnienie zasługują, tak zwane, shutters.

Podsumowując, rolety zewnętrzne najlepiej uwzględniać już na etapie projektowania domu, natomiast rekomendowany napęd to elektryczny.