Dom powinien być dla mieszkańców bezpieczny i komfortowy. Po to właśnie się go buduje. Jednak nierzadko zdarza się, że zdecydowanie bardziej stanowi dla nich zagrożenie, niż wspomnianą ochronę. Z czego to wynika? Czasem wystarczy wilgoć. To niby nic wielkiego, a mimo to prowadzi do szeregu niekorzyści dla zdrowia i konstrukcji samego budynku. Warto więc dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej, aby wiedzieć, jak stworzyć dla siebie naprawdę bezpieczny dom i co zrobić, aby zawsze dobrze się w nim czuć.

Dlaczego nie wolno lekceważyć wilgoci w domu i jak sobie z nią radzić?

Co wskazuje na nadmiar wilgoci w powietrzu?

Zaparowane okna i lustra, długo schnące ręczniki i wyprane ubrania, mokre plamy na ścianach, zapach stęchlizny, odklejające się od ścian tapety – to najpopularniejsze objawy nadmiaru wilgoci w powietrzu. Jej poziom można sprawdzić szybko i wygodnie przy użyciu miernika wilgotności. Jednak nie ma sensu kupować go na własność. Lepiej zlecić tę czynność fachowcom. Jeżeli okaże się, że wilgoć faktycznie jest obecna, trzeba będzie wykonać profesjonalne osuszanie domu. Proces ten przeprowadzi ekipa, która nie tylko ma miernik, ale też zna rozmaite metody osuszania, dzięki którym efekt jest w pełni satysfakcjonujący. Firmę tę można znaleźć chociażby posługując się hasłem osuszanie budynków Warszawa.

Dlaczego trzeba jak najszybciej się jej pozbyć?

Wilgoć obecna w mieszkaniu czy nawet w piwnicy pod mieszkaniem może szybko prowadzić do pojawienia się pleśni i grzyba. To nie tylko źle wpływa na konstrukcję budynku, bo w ten właśnie sposób mury się osłabiają, ale również na zdrowie jego mieszkańców czy po prostu tych, którzy w nim przebywają nawet przez kilka godzin. To z tego biorą się bóle głowy, alergie, choroby układu oddechowego i inne dolegliwości. A wystarczyłoby tylko przeprowadzić solidne osuszanie budynków, aby pozbyć się problemu raz i na zawsze. Aktualnie metod osuszania jest wiele. Wiadomo jednak, że należy rozejrzeć się za tą, która działa w stu procentach. Od skuteczności metody będzie zależało to, czy wilgoć zostanie wyeliminowana całkowicie, czy tylko częściowo. Oczywiście po osuszaniu murów będzie trzeba również pozbyć się zmian widocznych na ścianach – śladów po mokrych plamach, pleśni czy grzyba. To zadanie dla specjalistów. Wykonają osuszanie piwnicy, a następnie poszczególnych pomieszczeń przy użyciu jednego skutecznego sposobu.

Najlepsza metoda na osuszanie wilgoci to…?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, metod osuszania jest wiele. Do najskuteczniejszych i przede wszystkim polecanych należy osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej. Dla przeciętnego „Kowalskiego” zadanie wydaje się skomplikowane już na samym początku, ale na szczęście nikt nie musi zajmować się tym osobiście. Pod hasłem osuszanie ścian Warszawa, można szybko znaleźć fachowca, który się z tym upora. Najważniejsze jednak jest to, aby poczynić pierwszy krok i zająć się tym problemem.

Gdzie i jak szukać pomocy?

Ponieważ osuszanie murów z wykorzystaniem iniekcji wymaga wykonania otworów, a następnie wprowadzenia do nich specjalnego preparatu, lepiej nie zajmować się tym samodzielnie. Czynność ta musi być wykonana bardzo dokładnie. Pomocy należy szukać u specjalistów, firm, które mają w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, pozytywne opinie i bogate portfolio. Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa osuszanie Warszawa , można trafić na różne firmy. Trzeba więc wybrać fachowca na drodze surowej oceny.

Niepoprawnie wykonane ocieplanie fundamentów, pojawiające się szczeliny w murach, zalanie, wilgoć w piwnicy – wszystko to może prowadzić do powstania wilgoci. Początkowo nie jest ona zauważana gołym okiem, ani też wyczuwana. Z czasem jednak przekształca się w wyraźne dla mieszkańców zmiany, które mają negatywny wpływ na zdrowie i konstrukcję budynku. Jeżeli zauważyłeś takie w swoim domu, jak najszybciej wykona osuszanie ścian z wilgoci, aby się ich pozbyć.