Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Na rynku europejskim i światowym istnieje wiele renomowanych producentów posiadających w swoich ofertach różnego rodzaju okucia i akcesoria do drzwi czy okien. Jedną z wiodących marek na polskim rynku jest firma GEZE, która może pochwalić się szerokim wachlarzem produktów wysokiej jakości oraz wszelakich zastosowań. Jednym z najczęściej kupowanych produktów firmy jest GEZE samozamykacz, który jest niezwykle przydatnym urządzeniem stosowanym w drzwiach wielu budynków o różnym charakterze. Domykacz do drzwi jest rozwiązaniem szczególnie popularnym jeśli chodzi o lokale użytkowe czy budynki publiczne, które codziennie odwiedzane są przez rzesze osób.

GEZE – niemiecka precyzja

Firma GEZE jest niemiecką firmą zajmującą się produkcją na skalę światową takich elementów wyposażenia drzwi i okien jak zamki, samozamykacze, systemy bezpieczeństwa czy urządzenia do odprowadzania dymu lub ciepła. Firma GEZE jest przedsiębiorstwem o niezwykle długiej historii, której początki sięgają 1863 roku. Początkowo były to dwie odrębne firmy, z których jedna działała w sektorze tokarstwa, natomiast druga zajmowała się produkcją okuć budowlanych. Tuż po zakończeniu I wojny światowej doszło do połączenia obu spółek, a ostateczna nazwa firmy GEZE została jej nadana w 1980 roku. Jest to firma z tradycjami rodzinnymi, która niezwykle ceni sobie wysoką jakość produktów oraz innowacyjność stosowanych rozwiązań. Nie bez powodu produkty GEZE można spotkać w budynkach na całym świecie.

Samozamykacz GEZE

Samozamykacze GEZE

Samozamykacz firmy GEZE jest niezwykle popularnym i uznanym produktem na rynku okuć drzwi i okien. Wiele osób kojarzy wygląd urządzenia ale jak tak naprawdę działa jego mechanizm? Nic prostszego. Cały proces samoczynnego zamykania się drzwi zachodzi dzięki udziale sprężyny, która w momencie otwierania drzwi magazynuje w sobie energię, która następnie jest uwalniana, dzięki czemu drzwi powracają do stanu spoczynku. Faza zamykania się drzwi dzieli się na dwa etapy: etap pierwszy, gdzie drzwi zamykają się ze stosunkowo dużą prędkością, oraz etap drugi, w czasie którego drzwi wyhamowują i domykają się z najmniejszą możliwą prędkością. W nowych modelach samozamykaczy GEZE prędkość zamykania się drzwi może być regulowana według naszych potrzeb.

Zastosowanie GEZE samozamykacza

Domykacze do drzwi GEZE idealnie sprawdzą się w przypadku pomieszczeń, do których dostęp powinien być skrupulatnie strzeżony. Zainstalowanie urządzenia GEZE z opcją blokady jednostronnej gwarantuje maksymalną ochronę przed obecnością osób niepożądanym. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o klatki schodowe bloków mieszkalnych i kamienic, gdzie mieszkańcy pragną zachować spokój i porządek. Stali mieszkańcy osiedli dobrze znają problem przypadkowych intruzów, którzy szukają miejsca do urządzenia sobie zabawy czy legowiska.

Samozamykacze idealnie sprawdzą się również w budynkach publicznych takich jak szpitale czy biblioteki, gdzie powinno dbać się o ogólny komfort użytkowania oraz niezakłócony spokój. Drzwi wzbogacone o samozamykacz są również zjawiskiem powszechnym w sklepach czy kawiarniach, gdzie o zadowolenie klientów walczy się na każdy możliwy sposób, również poprzez tak prozaiczną rzecz jak zamykanie drzwi, co daje chwilę wytchnienia od ulicznego zgiełku.

Rodzaje samozamykaczy

W ofercie niemieckiego producenta znajduje się wiele rodzajów samozamykaczy takich jak: samozamykacze górne, podłogowe, chowane czy zintegrowane. W firmowych sklepach znajdziemy również wszelkie akcesoria niezbędne do montażu domykaczy do drzwi.