Legniczanka pomogła złapać złodziei zjeżdżalni z placu zabaw. Dziękujemy

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkanki ul. Bydgoskiej ustaleni zostali złodzieje, którzy ukradli  zjeżdżalniędla dzieci  z tutejszego placu zabaw.  Sprawcy poniosą surowe konsekwencje.

Dzisiaj (12 kwietnia), przed południem,  dwaj pracownicy jednej z prywatnych firm podjechali służbowym samochodem przed plac zabaw  przy ul. Bydgoskiej.  A chwilę później, po wejściu tam, odkręcili zjeżdżalnię, zapakowali ją do auta i odjechali.  

Widziała to mieszkanka jednego z bloków. Natychmiast zawiadomiła policję. Podała im nazwę firmy, bo jej logo było widoczne na samochodzie. O tym zdarzeniu poinformowani zostali też pracownicy  wydziału infrastruktury komunalnej Urzędu Miasta i właściciel firmy.

- Bardzo dziękujemy za taką obywatelską postawę – mówi Agata Rodak z wydziału infrastruktury komunalnej. – W ostatnim czasie dewastacje placów zabaw są u nas plagą. Ale właśnie dzięki szybkiemu poinformowaniu o takim zdarzeniu policji lub straży miejskiej jest szansa na ujęcie sprawców.

- Przeżyłem szok, gdy usłyszałem o kradzieży, której dokonali moi pracownicy, używając do tego służbowego samochodu  – mówi  właściciel firmy. –Zostaną za to zwolnieni z pracy. 

To nie jedyna dolegliwość jaka spotka złodziei.  Zajmie się nimi również policja. Za kradzież grożą surowe konsekwencje.

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności