Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Przyjdź w niedzielę na wiosenne warsztaty do palmiarni

Z okazji pierwszego dnia wiosny legnicka palmiarnia zaprasza w najbliższą niedzielę (17 marca) o godz. 12.00 na warsztaty pn. „Wiosna od podszewki”. Każdy uczestnik będzie mógł zrobić swoją własną doniczkę, posadzić w niej rośliny i zabrać ze sobą do domu. Wstęp wolny!

Palmiarnia włącza się do rozpoczętej w ubiegłym tygodniu przez Urząd Miasta akcji „Zrywam z plastikiem”, która ma na celu ograniczenie posługiwania się wyrobami plastikowymi jednorazowego użytku, które są bardzo szkodliwe dla naszej planety. Dowiemy się m.in. jak z plastikowej butelki, np. po płynie do prania, zrobić fantazyjną i piękną doniczkę.

Ponadto podczas spotkania:

- poznamy podziemną fabrykę i jej funkcjonowanie, czyli dowiemy się, czym właściwie jest gleba, poznamy podziemną brygadę pierwszej pomocy, bez której nie urosłaby żadna roślina, dowiemy się, w jaki sposób możemy dołączyć do tej brygady i pomóc naszej ziemi (tajniki kompostowania),

- odkryjemy prawdziwy skarb – CZARNE ZŁOTO, czyli KOMPOST,

- KILKA SŁÓW O RECYKLINGU, czyli powiemy, jak wykorzystać praktycznie zbędne, plastikowe opakowania, przygotujemy ozdobę na wielkanocny stół, kultywując starą, słowiańską tradycję, wspólnie wykonamy kukłę Marzanny - bogini mroźnej zimy i śmierci, która 20 marca zostanie ekologicznie zutylizowana w RIPOKu, co ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny.

Podczas spotkania na pewno nikt nie będzie się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy zutylizujemy złą Marzannę i należycie przywitamy Pierwszy Dzień Wiosny, nie pozostanie nam już nic innego, jak czekać na coraz cieplejsze, dłuższe i piękniejsze dni.

 

Pliki do pobrania

Powrót na listę aktualności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.