Maria Pakulnis - „Moja nitka” w Legnicy pokazuje, jak pamięć splata się ze sceną

Legnicka Biblioteka Publiczna szykuje wieczór, który ma szansę zabrzmieć jak mały, intymny spektakl wspomnień. W centrum wydarzenia będzie aktorka znana z filmów i teatrów, a miejsce - ulubiona czytelnia miasta - zapowiada rozmowę bez patosu, za to z wielkim ładunkiem doświadczeń.
- Moja nitka opowie o dzieciństwie, żałobie i drodze do ekranu
- Gdzie i kiedy spotkanie - jak zdobyć wejściówki i ile kosztuje udział
Moja nitka opowie o dzieciństwie, żałobie i drodze do ekranu
Maria Pakulnis, aktorka, którą widzowie pamiętają z filmów Konwickiego, Kieślowskiego i Trelińskiego, zabierze publiczność w osobistą podróż po śladach pamięci i straty. Autorska książka i rozmowa z Dorotą Wodecką - to nie tylko anegdoty z planów filmowych; to częste zatrzymania przy bolesnych obrazach dzieciństwa i dojrzewania. W opowieści, która łączy obserwację artystyczną z intymnością, łatwo odnaleźć swoje własne kawałki doświadczeń 🎭📚.
Warto pamiętać, że aktorka niedawno wróciła na duży ekran i została nagrodzona Złotym Orłem za rolę drugoplanową w „Johnnym”, co dodaje rozmowie dodatkowego kontekstu zawodowego i artystycznego.
Gdzie i kiedy spotkanie - jak zdobyć wejściówki i ile kosztuje udział
Grafik wydarzenia:
- 24 lutego 2026 r. - wtorek, godz. 18.00
Miejsce: Legnicka Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 22 😊
Organizator podkreśla, że wstęp bezpłatny - jednocześnie obowiązują wejściówki. Wejściówki dostępne są do odbioru osobistego w siedzibie biblioteki. Pierwszy dzień ich wydawania to 16 lutego 2026 r., od godz. 7.30, również w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 22. Warto powtórzyć - wstęp bezpłatny, ale wejściówki trzeba odebrać wcześniej, stąd szybka wizyta w bibliotece zapewni udział 😊.
Wieczór zapowiada się na spotkanie pozbawione gwiazdorskiego dystansu - publikę może przyciągnąć i artystyczna droga Pakulnis, i szczerość opowieści o trudnościach, które każdy nosi w sobie. Dla mieszkańców Legnicy to okazja, by posłuchać o rozliczeniach z pamięcią prowadzonych przez jedną z ważniejszych polskich aktorek kina moralnego niepokoju.
na podstawie: Biblioteka Legnica.
Ostatnie Artykuły

Od Mocka po kino na dachu. Gęsty weekend wydarzeń w Legnicy

Jedna minuta sygnału alarmowego w Legnicy. Test połączony z pamięcią

W podziemiach zamku są ślady dawnej Legnicy. Wraca dokumentacja kamiennych detali

57-latek miał znęcać się nad matką. Sąd zdecydował o areszcie

Nowe moduły przy wodomierzach. LPWiK zapowiada prace w Przybkowie

Jeden wieniec z każdej gminy. Powiat wybierze dożynkowego reprezentanta

Groźny upadek hulajnogą w Legnicy. 22-latek uderzył głową w jezdnię

Policjanci z Chojnowa uczyli maluchy bezpieczeństwa podczas wakacji

W Legnicy dzieci sprawdzały wiedzę o bezpieczeństwie nad wodą

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Ciałkiem blisko w legnickiej palmiarni. Dwie godziny dla ciała i oddechu

Legnicka Potańcówka rozgrzeje Rynek w rytmie „Dirty Dancing”

Legnicka Akademia Filmowa wraca z animacją i pokazami pod gwiazdami

Wyrwana krata i narzędzia w plecaku - włamywacz zatrzymany w Legnicy
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy - kontakt, msze, sakramenty
- Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - kontakt, awarie, e-BOK
- ARLEG Legnica - kontakt, oferta dla firm i Inkubator Przedsiębiorczości
- Sąd Rejonowy w Legnicy - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Parafia św. Jacka Odrowąża w Legnicy - msze, kancelaria, sakramenty
- Prokuratura Okręgowa w Legnicy - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienia o przestępstwie
