Patrole w lasach Prochowic - policja i Straż Leśna przeciw nielegalnym choinkom

W lasach wokół Prochowic intensyfikowano patrole przed świętami. Policjanci z Komisariatu Policji w Prochowice razem ze Strażą Leśną kontrolują miejsca szczególnie narażone na kradzieże i nielegalną wycinkę choinek. Działania mają zapobiegać szkodom w środowisku oraz wyeliminować handel drzewkami niewiadomego pochodzenia.
Policjanci z Komisariatu Policji w Prochowice prowadzą operację pod kryptonimem “CHOINKA” - wspólnie ze Strażą Leśną patrolują tereny leśne i plantacje choinkowe. Kontrole obejmują miejsca, gdzie w ostatnich latach odnotowywano nielegalne pozyskiwanie drzewek.
Celem akcji jest zapobieganie kradzieżom i egzekwowanie przepisów wobec osób dopuszczających się samowolnej wycinki lub handlu choinkami bez udokumentowanego pochodzenia. Funkcjonariusze przypominają, że samowolne wycinanie drzew stanowi naruszenie prawa i powoduje szkody w środowisku naturalnym.
Policja zwraca uwagę, że odpowiedzialność prawna może dotyczyć także nabywców drzewek pochodzących z nielegalnego źródła. W komunikacie służb pojawiła się prosta wskazówka - kupować choinki wyłącznie w punktach sprzedaży prowadzonych przez nadleśnictwa, na targowiskach lub u sprawdzonych producentów.
Przy wyborze świątecznego drzewka funkcjonariusze przestrzegają także przed nieodpowiednim transportem. W komunikacie przypomniano o zachowaniu ostrożności przy przewożeniu choinek do domu. Policja i Straż Leśna zapowiadają dalsze patrole w rejonach narażonych na proceder, aby ograniczyć skalę kradzieży przed świętami.
na podstawie: Policja Legnica.
Ostatnie Artykuły

Kliknięcie w reklamę skończyło się stratą ponad 8 tysięcy złotych w Legnicy

Świetlne miecze i kosmiczne zagadki na majówkę w Centrum Witelona

Wiosenne porządki bez kursu do PSZOK. Rusza zbiórka tekstyliów w Legnicy

Podwójny zakaz i narkotyki za kierownicą - nocna kontrola w Legnicy

Legnica rozgrzewa sezon - od Majówki po wrześniowe finały

Na Zbiorczej Drodze Południowej mierzą hałas. Policja pilnuje przejazdów

Majowy ogień potrafi wymknąć się spod kontroli - policja ostrzega

Sezon w Legnicy bez pustych weekendów. Na scenach pojawią się gwiazdy

Na posesji działało laboratorium. Legniccy policjanci zabezpieczyli narkotyki za milion

Na Śmigłowcowej stanął w miejscu, potem uderzył w auto i kopnął policjanta

Wiosenna Siatkówka rozgrzała legnicki park do czerwoności

Nadpalony garnek odsłonił w Legnicy marihuanę i dwoje dzieci

Majówka w Legnicy rusza na sportowo. Bieg i rowerowy peleton na start

Gaz pieprzowy w klatce i szybki finał - 43-latka trafiła do aresztu
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legnicy - kontakt, badania, zgłoszenia
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza "Nasz Dom" w Legnicy - kontakt, godziny i dostępność
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy - kontakt, godziny, sprawy
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego - filie, godziny i katalog online
- Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy - kontakt, godziny, najem lokali
