Pędził 112 km/h w Legnicy, stracił prawo jazdy podczas akcji

Legnicka akcja „Prędkość” zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy Audi—kontrole ujawniły, że w czwartek 14 sierpnia 148 z 165 skontrolowanych pojazdów przekroczyło prędkość. Sprawdź, gdzie i jakie kary nałożono oraz dlaczego policja zapowiada kontynuację patroli.
- Sprawdź, co zdarzyło się na ulicy Wrocławskiej w Legnicy
- Zapamiętaj: nadmierna prędkość nie daje szans pieszym i rowerzystom
Sprawdź, co zdarzyło się na ulicy Wrocławskiej w Legnicy
W czwartek, 14 sierpnia br., legniccy policjanci przeprowadzili akcję kontrolno–prewencyjną pod nazwą „Prędkość”. Działania miały na celu zmniejszenie zagrożeń na drogach przez wyeliminowanie kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego.
Funkcjonariusze skontrolowali 165 pojazdów. W 148 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej prędkości, co pokazuje, że problem nadmiernej prędkości wciąż dotyczy dużej liczby uczestników ruchu.
Najpoważniejsze naruszenie odnotowano na ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Policja zatrzymała 57-letniego kierowcę Audi, który poruszał się z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym — ponad 62 km/h ponad dozwolony limit.
Za to wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, doliczono mu 14 punktów karnych oraz zgodnie z przepisami odebrano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Zapamiętaj: nadmierna prędkość nie daje szans pieszym i rowerzystom
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Przy zderzeniu z pojazdem jadącym z dużą prędkością pieszy czy rowerzysta mają niewielkie szanse na przeżycie — to fakt, który podkreślają policjanci prowadzący kontrole.
Legniccy funkcjonariusze zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane. Celem jest konsekwentne wyłączanie z ruchu tych kierowców, których nieodpowiedzialna jazda zagraża innym uczestnikom drogi.
Apel policji jest prosty: zachowaj rozsądek i przestrzegaj ograniczeń prędkości — bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnych decyzji za kierownicą.
kom. Jagoda Ekiert
Na podstawie: Policja Legnica
Ostatnie Artykuły

Legnica Cantat 56 zacznie się od mitycznej podróży na dziedzińcu Akademii

Legnica szykuje wieczór z Anną German - koncert ma wyjątkowy klimat

Majówka w Legnicy rozkręci Park Miejski od orkiestr po Big Cyc

Chopin i Dvořák zagrają w Legnicy w jednym, bardzo muzycznym wieczorze

Legnica pokazuje koszulkę półmaratonu - biegacze już mogą ją zamawiać

Legnica znów wyjdzie na ulice z workami – trzy dni porządków i wspólna lekcja

Działkowa przechodzi metamorfozę, a kierowcy już widzą pierwsze zmiany

W II LO powstało laboratorium, które ma zmienić zwykłe lekcje chemii

W sercu Legnicy ruszy spacer o dom dla dzieci bez opieki

Legnickie organizacje mogą zyskać dzięki jednemu polu w rozliczeniu PIT

Kolizja pod Spaloną odsłoniła cały katalog przestępstw 43-latka

Brakujący fragment drogi między powiatami wreszcie wchodzi do inwestycji

Legnica czasowo wyłącza PLIP przed nową odsłoną płatności online

Legnicka majówka zacznie się w biegu, marszu i stretchingu
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu - Filia w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Koleje Dolnośląskie w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Galeria Sztuki w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legnicy - kontakt, godziny, informacje
