Wernisaż Stalker w Galerii Sztuki 23 sierpnia. Bykowski i Konopka

Nowa wystawa, która nadaje porzuconym przedmiotom głos — wernisaż “Stalker” już 23 sierpnia w Galerii Sztuki. Zobacz kto stoi za projektem i do kiedy można oglądać ekspozycję.
- Zajrzyj na wystawę Stalker w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym
- Przyjdź na wernisaż Avant Art Festival 23 sierpnia o 18:00
Zajrzyj na wystawę Stalker w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym
W Galerii Sztuki (adres: pl. Katedralny 1) otwarta zostanie wystawa zatytułowana „Stalker”, przygotowana przez artystów Krzysia Bykowskiego i Dawida Konopkę. Ekspozycja podejmuje temat relacji ludzi z rzeczami w kontekście współczesnych przemian społeczno-ekonomicznych.
„Stalker” bada, jak w epoce późnego kapitalizmu zmieniają się nasze relacje z rzeczami. Zniszczone, porzucone przedmioty – pozbawione funkcji użytkowej – odzyskują głos, stając się symbolicznymi świadkami procesów rozpadu i przemian współczesnego świata.
Wystawa jest częścią programu Avant Art Festival, festiwalu prezentującego sztukę eksperymentalną i awangardową. Organizatorzy przypominają, że Avant Art Festival działa od 2008 roku i regularnie przyciąga artystów z zagranicy oraz publiczność poszukującą nowych form wyrazu.
Przyjdź na wernisaż Avant Art Festival 23 sierpnia o 18:00
Wernisaż odbędzie się 23 sierpnia o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do 21 września 2025 r.
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych — zarówno stałych bywalców galerii, jak i osoby, które chcą zobaczyć, jak artyści przetwarzają materialne ślady współczesności.
Informacje praktyczne:
MIEJSCE: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
GODZINA WERNISAŻU: 23 sierpnia, godz. 18:00
OKRES EKSPOSYCJI: do 21 września 2025 r.
WSTĘP: bezpłatny
Jeśli chcesz zobaczyć wystawę “Stalker” — zaplanuj wizytę w Galerii Sztuki w terminie pokazanym powyżej. To propozycja dla osób ciekawych eksperymentów artystycznych i refleksji nad materialnym śladem naszych czasów.
Na podstawie: Urząd Miasta w Legnicy
Autor: krystian