W piątek rusza 47. edycja Satyrykonu w Legnicy
W nadchodzący weekend, od 14 do 16 czerwca, Legnica stanie się centrum satyry i humoru, kiedy to odbędzie się 47. edycja Satyrykonu. Festiwal ten, z bogatą tradycją, przyciąga zarówno mieszkańców, jak i gości z całego kraju, oferując różnorodne atrakcje, w tym wystawy, koncerty i wydarzenia towarzyszące.
  1. Start festiwalu w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:00.
  2. Występ Mumio w piątek o 19:00.
  3. Piknik satyrykonowy w sobotę, 15 czerwca, od godziny 15:00.
  4. Koncert „Niemen znany i mniej znany” w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 20:00.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:00, kiedy to ulicami miasta przejdzie Korowód Satyrykonowy, kierując się w stronę Muzeum Miedzi. Tam, o 17:30, odbędzie się uroczyste otwarcie Międzynarodowej Wystawy Satyrykon – Legnica 2024 oraz wręczenie nagród laureatom. Wieczorem, o godzinie 19:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi Mumio z programem „25 lat w 25 kawałkach”. Bilety na ten występ kosztują 75 złotych.

W sobotę, 15 czerwca, festiwalowy dzień rozpocznie się o godzinie 15:00 Piknikiem satyrykonowym, który odbędzie się przed Galerią Satyrykon. O 16:30 przy rzeźbie Filipa w Alei Gwiazd Satyrykonu zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona Andrzejowi Dudzińskiemu, wybitnemu rysownikowi, który zmarł w ubiegłym roku. Następnie, o godzinie 17:00, w Teatrze Modrzejewskiej odbędzie się otwarcie wystawy „Z ojca na syna. Eryk i Teodor Lipińscy”, celebrującej 45-lecie Muzeum Karykatury w Warszawie. Dzień zakończy się Satyrykonowym KINEM plenerowym na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, gdzie o 18:00 będzie można obejrzeć film „Dream Scenario” z Nicolasem Cage'em w roli głównej.

Niedziela, 16 czerwca, przyniesie finałowy akcent festiwalu w postaci koncertu „Niemen znany i mniej znany”. Natalia Niemen, wspierana przez dziewięcioosobowy Big Band, zaprezentuje utwory swojego ojca, Czesława Niemena. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Bilety na to wydarzenie również kosztują 75 złotych.

Legnickie Centrum Kultury przygotowało niezwykle różnorodny program, który z pewnością zadowoli zarówno miłośników sztuki, jak i muzyki. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zanurzenia się w świecie satyry i humoru!


Źródło: Urząd Miasta w Legnicy