III Integracyjny Turniej Boccia w Prochowicach pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego
W Prochowicach odbyła się III edycja Integracyjnego Turnieju Boccia Powiatu Legnickiego, która zgromadziła drużyny z różnych placówek i instytucji. Wydarzenie, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, miało na celu nie tylko sportową rywalizację, ale także integrację społeczną.
  1. Turniej odbył się 11 czerwca 2024 r. na terenach Szkoły Podstawowej nr 2 w Prochowicach.
  2. Wzięło w nim udział 7 drużyn z powiatu legnickiego.
  3. Zwyciężyła drużyna z DPS w Legnickim Polu.
  4. Impreza miała bogaty program dodatkowy dla kibiców.

11 czerwca 2024 r. na zielonych terenach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach odbyła się III edycja Integracyjnego Turnieju Boccia Powiatu Legnickiego. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy we współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Partnerem przedsięwzięcia były Miasto i Gmina Prochowice, a honorowy patronat objął Starosta Legnicki, Pan Adam Babuśka.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn, w tym mieszkańcy i podopieczni różnych placówek z powiatu legnickiego. Zawody otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego, Pan Jan Łukasz, oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, Pani Joanna Bałasz. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele DPS „Prząśnik” w Brenniku, DPS w Legnickim Polu, ŚDS nr 2 w Chojnowie, drużyna „Słoneczek” z Domu Dziecka „Słoneczko” w Golance Dolnej, drużyna „Koniczynki” z WTZ w Legnickim Polu oraz drużyna „Warsztaciaków” z WTZ w Chojnowie i reprezentacja mieszkańców powiatu legnickiego.

Zmagania sportowe były pełne emocji i stanowiły doskonały przykład integracji społecznej poprzez sport. W tegorocznej edycji najlepsza okazała się drużyna z DPS w Legnickim Polu, zdobywając pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się mieszkańcy powiatu legnickiego, a trzecie miejsce zajęła drużyna „Warsztaciaków” z WTZ w Chojnowie. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci karnetów do Krainy Dobrej Energii w Jezierzanach, co pozwoli im na relaks i zabawę w obiekcie sportowo-wypoczynkowym nad jeziorem w Jezierzanach.

Turniej odbył się pod czujnym okiem Pana Andrzeja Maciejewskiego, Prezesa Klubu Sportowego Ikson w Głogowie i Członka Zarządu Polska Boccia. Jego obecność dodała wydarzeniu profesjonalizmu i prestiżu, a warto dodać, że uczestniczył on w turnieju już po raz trzeci.

Oprócz sportowych emocji, organizatorzy zadbali również o atrakcje dla kibiców. Uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, takich jak zumba, oraz w kreatywnych warsztatach plastycznych. Dla wszystkich przygotowano smaczny poczęstunek i pyszne lody, co dodatkowo umiliło czas spędzony na turnieju.

III Integracyjny Turniej Boccia Powiatu Legnickiego pokazał, jak ważna jest integracja społeczna i jak sport może łączyć ludzi z różnych środowisk. Było to wydarzenie pełne pozytywnych emocji, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i kibiców.


Na podst. Powiat Legnicki