Bezpieczne wakacje: Policja zachęca do kontroli autokarów przed wyjazdem
Za chwilę rozpoczną się wakacje, a dla wielu dzieci oznacza to wyjazdy na obozy i kolonie. Policjanci z naszego regionu przygotowują się do intensywnych działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podróżnikom. Kontrole autokarów to kluczowy element tych działań.
  1. Możliwość zgłaszania kontroli autokarów.
  2. Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów.
  3. Kontrola trzeźwości kierowców.
  4. Ważność zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Legniccy funkcjonariusze drogówki przypominają, że rodzice, opiekunowie prawni oraz organizatorzy wyjazdów mogą zgłaszać kontrole autokarów. To niezwykle ważne, aby zapewnić bezpieczną podróż dzieciom wybierającym się na letnie kolonie, obozy czy wycieczki. Kontrole są przeprowadzane w określonych godzinach i dniach, co pozwala na sprawną organizację i skuteczne działania.

Kontrole autokarów odbywają się przy ul. Domejki w Legnicy i można je zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30-15.00 pod numerem telefonu 47 874 18 30. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu możliwe jest dokładne sprawdzenie pojazdu oraz kierowcy, co zapewnia większe bezpieczeństwo podróżującym dzieciom.

Podczas kontroli, funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, niezbędne wyposażenie oraz uprawnienia kierowcy do prowadzenia pojazdu. Kluczowym elementem jest również badanie trzeźwości kierowcy, co ma na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu.

Za dwa tygodnie zaczynają się upragnione dla dzieci wakacje. Dla legnickich policjantów to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo osób spędzających wypoczynek na terenie powiatu legnickiego oraz tych, którzy na odpoczynek wybierają się autokarami. Warto skorzystać z możliwości zgłoszenia kontroli, by mieć pewność, że podróż naszych pociech będzie bezpieczna.

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, dlatego warto pamiętać o zgłaszaniu kontroli autokarów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pojazd jest w dobrym stanie technicznym, a kierowca posiada wymagane uprawnienia i jest trzeźwy. To niewielki wysiłek, który może przynieść ogromne korzyści w postaci spokojnego i bezpiecznego wyjazdu naszych dzieci.


Policja Legnica