ZUS organizuje konferencję o integracji osób niepełnosprawnych w pracy
Wrocław staje się przestrzenią wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Zaplanowana na 16 maja konferencja w Wrocławskim Parku Technologicznym to wydarzenie, które ma na celu integrację i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.
  1. Spotkanie poruszy tematykę dofinansowania wynagrodzeń i tworzenia ergonomicznych miejsc pracy.
  2. Przedstawione zostaną możliwości rehabilitacji leczniczej finansowanej przez ZUS.
  3. Udział w konferencji wezmą eksperci z dziedziny prawa pracy i bezpieczeństwa.
  4. Konferencja będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z tłumaczem języka migowego.

Konferencja odbędzie się w budynku DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 9. W programie przewidziano m.in. panele dyskusyjne na temat rehabilitacji zawodowej oraz prezentacje technologii wspomagających. Jak podkreśla Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS, „Na miejscu będą dostępni nasi eksperci, którzy doradzą, jak skorzystać z rehabilitacji leczniczej na nasz koszt oraz eksperci zarówno z prawa pracy jak i bezpieczeństwa pracy”.

Organizatorzy, w tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zapewniają, że wszystkie aspekty spotkania zostały zaplanowane z myślą o maksymalnej dostępności i komforcie uczestników. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak ze względów organizacyjnych wymagana jest wcześniejsza rejestracja, która potrwa do 13 maja.

Spotkanie jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami oraz organizacji ich wspierających na zdobycie ważnych informacji i integrację z rynkiem pracy. "Serdecznie zapraszamy zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i organizacje te osoby wspomagające" – dodaje Kowalska-Matis. Warto wykorzystać tę okazję do zwiększenia świadomości na temat praw i możliwości zawodowych osób z niepełnosprawnościami.


Na podstawie: Urząd Miasta Legnica