Noc Muzealna w Legnicy: Rzeźba w roli głównej 18 maja
Zapraszamy na wyjątkową Noc Muzealną! Odkryj magię sztuki i historii już 18 maja!
  1. Wernisaż rzeźb Katarzyny Bułki-Matłacz w Akademii Rycerskiej o godz. 17:00.
  2. Warsztaty rzeźbiarskie i miedziorytu dla każdego pokolenia.
  3. Wieczorny przejazd kawalkady historycznych aut.
  4. Bezpłatne zwiedzanie atrakcji, w tym Zamku Piastowskiego i barokowej bazyliki św. Jadwigi.

Podczas nadchodzącej Nocy Muzealnej, mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli szansę na uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i historycznych. Rozpoczęcie imprezy o godz. 16:00 na dziedzińcu zamku zapoczątkuje serię atrakcji, które pozwolą głębiej zanurzyć się w świat sztuki i przeszłości.

Centralnym punktem wydarzeń będzie wernisaż prac znanej rzeźbiarki Katarzyny Bułki-Matłacz w Akademii Rycerskiej. Artystka, która jest znana z tworzenia w nurcie realizmu magicznego, osobiście oprowadzi gości i opowie o swoim podejściu do sztuki oraz technikach, które stosuje w swojej pracy.

Dla miłośników historii Muzeum Miedzi przygotowało specjalne oprowadzania po Zamku Piastowskim oraz możliwość zwiedzania Muzeum Bitwy Legnickiej. Dodatkowo, wieczór umili koncert skrzypcowy Magdaleny Pańczuk, który odbędzie się na zamkowym dziedzińcu.

Na uwagę zasługuje również kawalkada dawnych aut, która przejedzie uliczkami muzealnymi po zmroku. To wydarzenie z pewnością przyciągnie zarówno entuzjastów historii, jak i motoryzacji. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty rzeźbiarskie i metaloplastyki, które pozwolą rozwinąć artystyczne zdolności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, co stanowi doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu w kulturalnej atmosferze. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej nocy pełnej artystycznych wrażeń i historycznych odkryć!


Na podst. Urząd Miasta w Legnicy