Mieszkańcy Legnicy, Wasz głos ma znaczenie! Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które dotyczą kluczowych zmian w zagospodarowaniu przestrzennym naszego miasta. To wyjątkowa okazja, aby wpłynąć na przyszłość Legnicy, szczególnie rejonu ul. Wilczej. Nie przegapcie szansy na wyrażenie swoich opinii i pomysłów!
  1. Prezydent Tadeusz Krzakowski organizuje konsultacje społeczne dotyczące nowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Wilczej.
  2. Wnoski można przesyłać od 20 lutego do 14 marca 2024 r., zarówno tradycyjnie, jak i elektronicznie.
  3. Adres do korespondencji to Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, 59 220 Legnica, a wnioski elektroniczne można wysyłać przez ePUAP lub na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Obowiązuje specjalny formularz do wniosków, dostępny w siedzibie Urzędu Miasta oraz na jego stronie internetowej.
  5. Trwają również inne konsultacje społeczne dotyczące różnych obszarów miasta Legnicy.
  6. Więcej informacji na temat konsultacji i planów zagospodarowania można znaleźć na stronie głównej konsultacji oraz BIP.

W ramach konsultacji społecznych, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału i wyrażenia swoich opinii na temat przyszłego zagospodarowania przestrzennego miasta. Jest to doskonała okazja, aby mieć realny wpływ na to, jak będzie kształtował się Legnica w nadchodzących latach, szczególnie w kontekście obszaru wokół ul. Wilczej.

Proces zgłaszania wniosków został maksymalnie uproszczony i umożliwia mieszkańcom wyrażenie swoich opinii zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Zarówno pisemne zgłoszenia, jak i te przesyłane drogą elektroniczną, wymagają użycia dedykowanego formularza, którego wzór został określony przez Ministra Rozwoju i Technologii. To podkreśla wagę, jaką miasto przykłada do każdego głosu i zaangażowania w proces planowania przestrzennego.

Oprócz konsultacji dotyczących rejonu ul. Wilczej, Legnica prowadzi równolegle inne dyskusje społeczne na temat rozwoju miasta. Obejmują one tereny w różnych częściach miasta, co świadczy o kompleksowym podejściu do zagadnień urbanistycznych i chęci rozwoju Legnicy w sposób zrównoważony i przemyślany. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych konsultacjach, aby wspólnie kształtować przyszłość naszego miasta.


Na podst. Urząd Miasta w Legnicy