32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. Poznaj program imprez

Zapraszamy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Cel nadchodzącego finału to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Przypomnijmy, że w naszym mieście są tylko dwa sztaby zarejestrowane w Fundacji WOŚP. Jest to sztab nr: 2285 Związku Harcerstwa Polskiego 2021, którego szefem jest Piotr Szymański oraz sztab nr: 5576 Organizacja Harcerska Pro Mundi - szef sztabu: Mateusz Materek.

- Każdy, kto używa nazwy "Sztab WOŚP", nie będąc oficjalnie zarejestrowanym przez Fundację, robi to bezprawnie. Tym samym chcemy nadmienić, że imprezy organizowane przez instytucje, firmy, osoby prywatne nie będące Sztabem WOŚP są imprezami towarzyszącymi. W naszym mieście sztab #2285 jest jednym oficjalnym sztabem organizującym Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informują przedstawiciele sztabów.  

Wracając do imprez.  Będzie ich wiele i jak zawsze będziemy mieli  w czym wybierać. Oto przegląd tych najważniejszych:

Galeria Piastów

W ramach 32. Finału WOŚP w Galerii Piastów na scenie zobaczymy Miejskie Przedszkole nr 6 dla dzieci słabo widzących, które po raz kolejny weźmie udział w wydarzeniu. Podczas 30 Finału WOŚP, gdy Orkiestra grała na rzecz dziecięcej okulistyki, przedszkole otrzymało supernowoczesny aparat okulistyczny synoptofor, przeznaczony do badania i leczenia zeza oraz obuocznego widzenia. Sprzęt dotarł do placówki w sierpniu 2023 r, i od tej pory służy codziennie przedszkolakom. Dzieci z przyjemnością ćwiczą na tym aparacie, a co najważniejsze dzięki systematyczności ćwiczeń poprawia się ich widzenie. W niedzielę przedszkolaki wystąpią o godz. 13.15  prezentując swoje umiejętności wokalno taneczne. W ten sposób , wspólnie z rodzicami i całą kadrą przedszkola pragną podziękować za otrzymany sprzęt. - Jesteśmy dumni, że w tych małych serduszkach jest dużo miejsca na czynienie dobra i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi – mówi Joanna Masojć, nauczycielka przedszkola i koordynator współpracy z WOŚP.

Kolejni wykonawcy

- Złote Centrum Artystyczne GoldArt Monika Kuligowska

- BAILANDO FLAMENCO

- Klub Sztuk Walki "Shodan"

- “Ale Odlot” – Angelika Karasek z harcerzami z ZHP21

- Otwórz Serce Legnickie Stowarzyszenie Rodzin I Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

- Taniec do kwadratu

- wokaliści – Emilia Turbak, Anna Góralska

- Karolina „Caroline” Ziemlicka finalistka programu Szansa na Sukces Opole 2022

- Zespół - Plug´n´blues

- Zespół - 5/6

w Galerii i wokół znajdziemy:

- Animacje dla dzieci „Ale Odlot!” Odlotowe Animacje dla dzieci

- Pierwsza pomoc - OSP

- Państwowa Straż Pożarna

- Straż Graniczna

- Policja

- Mobil-Lab

- DKMS

- 1km=1zł – jazda na rowerze treningowym GoFit

- 1km =1zł – wioślarstwo GoFit

- Próbki masaży - GoFit

- Przejażdżka „maluchem”

- Retro granie

- Dmuchańce i fotobudka 360 Fundacja Tu i Teraz

27 stycznie (sobota) zapraszamy do Art Cafe Modjeska. od godz.12:00 będą odbywać się

zabawy w wirtualnej rzeczywistości w Goglach VR, granie na konsolach Xbox, Playstation i laptopach gamingowych, zabawy przy grach planszowych, bazarek WOŚP z licznymi gadżetami i słodkościami i animacje dla dzieci.

O godz. 21:30 zagra zespół Diler, Araiw i Jacek Dewódzki Band.

Legnickie Centrum Kultury

Start o godzinie 15. W trakcie wydarzenia w Sali Maneżowej zaprezentują się wykonawcy z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy, a także przedstawiciele Centrum Seniora, Zespół Pieśni i Tańca "Legnica" i grupy reprezentujące Szkołę Tańca Diamond Dance Studio. Główną gwiazdą imprezy będzie natomiast Ewelina Lisowska. O godzinie 20 wspólne świętowanie zakończy tradycyjne Światełko do Nieba.

Oprócz części artystycznej w trakcie 32. Finału odbędą się warsztaty "Las w słoiku" prowadzone przez Flowers Ctrl, "Samopomoc psychiczna" z Aleksandrą Lesiak oraz "Dzieciaki zdobią drewniane serduszka" z Fundacją Aktywni-Kreatywni, a także warsztaty malowania twarzy, kolorowanek oraz tworzenia warkoczyków. Jak co roku zagrają z nami też między innymi Collegium Witelona, Klub Motocyklowy Dopalacze MC Poland, Dr. OKO, Koło Gospodyń Wiejskich "Miłogostowianki", Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy, Legnickie Morsy, Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, H&J Catering, oraz Gabinet Ortopodologii Medicor.

W trakcie Finału na żywo prowadzone będą aukcje, podczas których wylicytować będzie można wiele atrakcyjnych gadżetów. Serdecznie zachęcamy też do dzielenia się przedmiotami bądź usługami, które trafią na licytacje ze sceny bądź te dostępne online. Przedmioty można przynosić do Legnickiego Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, pokój nr 123), zachęcamy także do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznego (501 651 835) w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

15:00 – Młodzieżowe Centrum Kultury, 15:40 – licytacja, 15:50 - Centrum Seniora – taniec, 16:00 - Legnickie Morsy (basen na dziedzińcu Akademii Rycerskiej), 16:10 - Zespół Pieśni i Tańca Legnica, 16:40 – Licytacja, 16:50 - Centrum Seniora – taniec,17:00 - Diamond Dance Studio, 17:40 – Licytacja, 17:50 – Resistance (Zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy), 19:00 – Ewelina Lisowska, 20:00 – Światełko do nieba (Zgromadzona publiczność włącza latarki w telefonach podczas utworu Eweliny Lisowskiej)

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Jak co roku legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału  w Legnickim Biegu i Marszu z Serduszkiem, który startuje 28 stycznia  o godz. 16.00 na  placu Słowiańskim. 

W ramach aktywnego WOŚP z OSiRem zaplanowano :

* bieg rodzinny

* marsz Nordic Walking / bokiem

* bieg główny  / tyłem

* rzeźby w lodzie ( będzie można spróbować … )

* placki prosto z patelni – 

* animacje dla dzieci i nie tylko

Wszystkie biegi, marsz, lodowy pokaz, gastronomia oraz animacje  zaplanowaliśmy na placu Słowiańskim.  Bawimy się  gramy RAZEM dla WOŚP

Harmonogram imprezy:

  • placki prosto z patelni od godz. 16:00
  • animacje od godz. 16:00
  • pokaz rzeźby w lodzie od godz. 17:00 ( po pokazie warsztaty )
  • bieg rodzinny godz. 16: 15
  • marsz Nordic Walking 16:30
  • bieg główny / 16:45
  • jak ktoś się spóźni na biegi lub marsze – zrobimy dogrywkę

Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi jak zwykle zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego w niedzielę, 28 stycznia, zapraszamy do gmachu głównego i oddziału w Akademii Rycerskiej. Wstęp wolny.

O godz. 14 oprowadzanie po wystawie „Świat utracony. Theodor Blätterbauer (1823–1906)” przedstawiającej dorobek jednego z najznamienitszych legnickich malarzy.

Poza tym proponujemy interesującą ekspozycję „Srebro Trzebowian i Piastów. Wczesnośredniowieczne skarby okolic Legnicy", która przedstawia rzeczy znalezione podczas poszukiwań bitwy pod Legnicą w 1241 r.

Warta obejrzenia jest wystawa, która opowiada o 15 latach rozwoju Kolei Dolnośląskich z imponującą makietą legnickiego dworca zbudowaną z kilku tysięcy klocków lego.

Polecamy także piękną ekspozycję „Spokój i przestrzeń. Malarstwo skandynawskie z prywatnej kolekcji" oraz naszą stałą  „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”, która pozwoli dowiedzieć się, jakie znaczenie miedź miała w rozwoju cywilizacji. I pamiętajcie - do końca świata i o jeden dzień dłużej gra tylko Wielka Orkiestra, wystawy w muzeum mają terminy końcowe.

Ponadto zapraszamy do internetowych aukcji, na które muzeum także przekazało kilka interesujących fantów.

https://allegro.pl/uzytkownik/lckart

 

 

 

 

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. Poznaj program imprez
Powrót na listę aktualności