drzwi wejściowe

Budowanie swojego wymarzonego domu jest pełne ekscytacji, ale też wyzwań. Należy bowiem dokonać wielu wyborów. Wśród nich znajduje się decyzja dotycząca stolarki okiennej oraz drzwiowej. Na co postawić, wybierając drzwi do domu? Postaramy się ułatwić Ci tę decyzję!

Nie musi wiać nudą

Drzwi zewnętrzne nie muszą być nudne! Na ogół w domach widujemy modele, które są szare, grafitowe, czarne lub w odcieniach drewna. Niemal wszystkie wyglądają tak samo. Nie musisz jednak ograniczać się do tak podstawowego wachlarza. Idź za najnowszymi trendami, które pozwolą Ci się wyróżnić i wniosą nieco życia do okolicy. Dziś na rynku znajdziesz drzwi wejściowe w najróżniejszych kolorach: od stonowanych, po jaskrawe. O wiele łatwiej będzie można znaleźć Twój dom, opisać go, więcej osób będzie też na niego zwracać uwagę, co nie pozostanie bez wpływu na aspekt związany z bezpieczeństwem.

Jeśli zawsze marzyły Ci się zielone drzwi do domu, czerwone lub żółte – idź w to! Nie będą przez to mniej bezpieczne, nie będą pozbawione podstawowych zabezpieczeń. Producenci widząc zapotrzebowanie przygotowali różne wersje poszczególnych modeli. Możesz więc opisywać swój dom jako ten z „różowymi/czerwonymi/żółtymi/niebieskimi drzwiami”. To ożywi elewację, ale też jego wnętrze. Jest to kolejny ważny aspekt. Nie musisz wyróżniać się kolorem elewacji swojej nieruchomości. Kolorowe drzwi będą świetnie komponować się również ze stonowanymi barwami. Ograniczysz też w ten sposób potencjalne prace remontowe, bo nie trzeba będzie co kilka lat malować na nowo murów.

Odpowiednia powłoka i model

Bardzo ważne jest to, aby drzwi zewnętrzne Warszawa były łatwe do utrzymania w czystości, a jednocześnie nie ulegały degradacji. Określ więc typ powłoki, który będzie chronić zakupioną stolarkę przed blaknięciem, warunkami atmosferycznymi oraz ewentualną rdzą czy pleśnią. Powinny mieć komplet uszczelek, dzięki którym nie będą wpuszczały do wnętrza domu chłodnego powietrza, a jednocześnie nie będą powodować uciekania ciepła.

Wśród modeli, nawet przy kolorowych opcjach, można dostać zawrotu głowy. Drzwi zewnętrzne mogą być jednolite, mogą posiadać ozdobne frezy, ale też przeszklenia. Okna, witraże – to wszystko ma wpływ na to, ile światła będzie dostawać się do wnętrza Twojego domu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Gdy wybierzesz już ulubiony model i kolor, skoncentruj się na tym, czego nie widać. Mowa o aspekcie związanym z bezpieczeństwem. Twój dom powinien być chroniony przez drzwi antywłamaniowe. I to nieprawda, że muszą być w tym celu wykonane z metalu. Dobrej jakości drewno również może odpowiednio chronić. Bardziej istotne są systemy zamków oraz rygli, wykorzystane w mechanizmach. Zwróć więc uwagę na ten element.

Bardzo ważne jest to, aby zamki i rygle posiadały niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Zyskasz wówczas pewność, że sforsowanie drzwi nie będzie łatwym zadaniem. Już takie wyposażenie może zniechęcić do działań potencjalnych włamywaczy.