catering dietetyczny pudełka

Catering dietetyczny to idealne i bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, a chcą dobrze się odżywiać i dbać o dietę. Dieta składa się z 5 zdrowych, zbilansowanych posiłków dziennie. Wystarczy otworzyć pudełko, aby cieszyć się pysznym i zdrowym posiłkiem.

Catering dietetyczny - na czym dokładnie to polega?

Catering dietetyczny to dostawa codziennych posiłków do domu lub miejsca pracy przez firmę, która przygotowuje tego typu produkty. Żywność gotowa do spożycia pakowana jest w pojemniki i codziennie dostarczana pod wskazane adresy. Samo podgrzanie wystarczy i w większości przypadkach nie wymaga dużego nakładu pracy. Tygodniowe menu zazwyczaj zostaje tak skomponowane, aby każdego dnia oferować inne danie, przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego, zbilansowanego żywienia i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość zamówienia cateringu dietetycznego na odchudzanie.

Wtedy posiłki będą albo mniej kaloryczne, albo zdrowy catering, który nie zawiera pewnych produktów (alergie lub nietolerancje niektórych składników w żywności), których z jakiegokolwiek powodu nie należy jeść. W placówkach gastronomicznych najczęściej oferowane są diety odchudzające (diety 800kcal), regenerujące, odmładzające oraz lekkostrawne, czy też sportowe. Posiłki mogą być tradycyjne (w tym mięsne) lub wegetariańskie, jak również wegańskie.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Zamówienie cateringu dietetycznego jest bardzo proste. Najpierw należy wybrać firmę cateringową. Następnie zdecyduj, jaki rodzaj diety Cię interesuje. Pierwszym sposobem na określenie naszych preferencji jest wypełnienie formularza na stronie firmy cateringowej (większość firm posiada taki formularz). Zaznacz w nim opcje żywieniowe, które Cię interesują – czy jest to dieta odchudzająca, czy zdrowa oraz jakich pokarmów nie wolno spożywać. Możesz także wybrać rodzaj cateringu. Płatności są zazwyczaj możliwe za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych lub szybkich płatności internetowych.

Catering dietetyczny - zalety

Catering dietetyczny Legnica jest idealny dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku lub nie lubią gotować, a chcą jeść zdrowo i smacznie, ale kaloryczność dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Wybierz dietę kaloryczną, która Ci odpowiada i przestań martwić się liczeniem kalorii. Posiłek cateringu dietetycznego to zazwyczaj pięć dań przygotowanych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Żywność dietetyczna to w większości łatwostrawne, zdrowe potrawy ze zdrowych składników. Poza posiłkami można włączyć również koktajle na bazie owoców i warzyw, które dostarczają nie tylko cennych witamin, ale także błonnika niezbędnego do prawidłowego metabolizmu. Owoce i warzywa są również podawane jako dodatek do praktycznie każdego dania dietetycznego. Kolejną zaletą cateringu jest to, że można je zamówić w dowolnej odmianie, zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Wegetariańskie z rybą lub bez, bezglutenowe, dla diabetyków, antycellulitowe, bez laktozy. Nie musisz się martwić, czy Twoje posiłki są odpowiednio przygotowane i jednocześnie dostarczają dziennej dawki potrzebnych składników odżywczych.