Narożniki kartonowe

Jest wiele sposobów skutecznego zabezpieczania ładunków przed przesuwaniem się i uszkodzeniami w czasie transportu. Jednym z elementów ochronnych są narożniki kartonowe inaczej nazywane kątownikami. Jak sama nazwa wskazuje służą do zabezpieczania najbardziej wystających i ostrych części, aby te nie pękały, nie rysowały się i nie niszczały w inny sposób. Zastosuj je, jeśli chcesz, aby Twój ładunek dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie technicznym i wizualnym.

Do czego służą narożniki kartonowe?

Narożniki kartonowe, jak już ustaliliśmy, służą do zabezpieczania wystających części produktów oraz ich pakowania na czas transportu i magazynowania. Są to sytuacje, w których może dojść do licznych uszkodzeń mechanicznych, w wyniku silnego szarpnięcia, najechania na wyboje czy niekontrolowanego przesunięcia. Aby ładunek dotarł w niezmienionym stanie do odbiorcy, musi być odpowiednio ustabilizowany.

Narożniki kartonowe w transporcie i przechowywaniu

Narożniki nadają się do pakowania drzwi, mebli, owoców i warzyw w skrzynkach, zwojów oraz płyt meblowych czy ścianek działowych i wreszcie elektroniki. Niemal każdą paletę czy karton, a także produkty solo można w ten sposób opakować na czas transportu lub przechowywania.

U producenta można zamówić różne wersje kartonowych narożników, ze wskazaniem ich rozmiaru oraz sposobu wykonania. Najczęściej stosuje się technikę klejenia, gięcia, nacinania. Czasem możliwe jest nawet personalizowanie opakowań poprzez nanoszenie nadruków.